25 września w 40. rocznicę powstania NZS w Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie byłych NZS-iaków (wstępnie przewidziana godzina to 16). Z powodu pandemii ta uroczystość jest opóźniona o rok, organizator, niestrudzony Przemek Miśkiewicz czeka na przybycie licznego grona dawnych studentów i założycieli organizacji z 1980 roku.

Do zobaczenia!

Jak wiecie, przygotowywaliśmy przez ostatnie pół roku album o NZS uczelni śląskich lat 80-90. I za chwilę będzie gotów. W trakcie y w Muzeum Śląskim - najprawdopodobniej o 16.00, co jeszcze potwierdzę. Promocja albumu, wspólne oglądanie filmu, występ chóru Zespołu Śląsk, który zaśpiewa kilka piosenek Kaczmara, Kelusa, ale też Kazika i innych - po prostu piosenki, które towarzyszyły nam w walce z komuną. Potem będziemy mogli zobaczyć się na wielkoformatowych zdjęciach i przypomnieć sobie, jak wyglądaliśmy podczas strajków 1981 roku, marszów i zadym czy wizyty papieskiej na Muchowcu. A po wszystkim bankiet- może już nie taki jak dawniej, ale będzie można zjeść smacznie przy winku czy piwku i pogadać z tymi, których nie widziało się czasami 30-40 lat. Spotkajmy się wszyscy, bo młodsi już nie będziemy. Powiadomcie innych ludzi tamtego czasu. Mam nadzieję, że covid nas nie zablokuje. Precz z komuną.

czwartek, 10 lutego 2011

Dyskusji akademickiej ciąg dalszy

Prof. Marek Bojarski: Rozmawiajmy o uniwersytecie

2 komentarze:

Unknown pisze...

Nie chciałabym aby ktokolwiek odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe w
naszym kraju kierował się większością poglądów profesora Aleksandra
Nalaskowskiego przedstawionych w artykule "Nauka w stylu pop" link:

http://www.rp.pl/artykul/9157,606724-Nalaskowski--Nauka-w-stylu-pop.html
prof. A. Kochańska

Anonimowy pisze...

Odczucie społeczne (i w mediach )jest takie, że Studenci i Doktoranci są jedyna grupą zadowoloną z zapisów w nowelizowanej Ustawie o Szkolnictwie Wyższym i Stopniach z Tutułami. Niepokojący głos Studenta można odczytać w komentarzu z dnia 5 lutego godz. 20.26 umieszczonego pod :Minister Nauki o Ustawie Prof. A. Kochańska pisze : Otrzymałam taką informację na swój adres e-mailowy , którą przekazuję Studentom :Protest studencki w calej Polsce 17 II g. 17
Witam :
Postanowiliśmy
spontanicznie zwołać ogólnopolską akcję protestacyjną. Na portalu
społecznościowym Facebook na godzinę 01:29 udział zapowiedziały już 2320 osoby. Zapraszamy zachęcamy do przyłączenia się do naszego protestu.
Poniżej umieszczam informację techniczną o wydarzeniu:
"17 lutego o godz. 17:00 zbieramy się w całej Polsce i protestujemy
przeciwko antystudenckiej reformie szkolnictwa wyższego i wprowadzeniu
opłat za możliwość studiowania na drugim kierunku studiów!
http://www.mimoszkolnie.pl/2011/02/reforma-szkolnictwa-wyzszego-slady-dyskusji/
4 lutego ustawa została przegłosowana przez Sejm, teraz trafi do Senatu, a później do prezydenta, który może ją zawetować, dlatego wszczynamy AKCJĘ PROTESTACYJNĄ!
A. Kochańska