25 września w 40. rocznicę powstania NZS w Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie byłych NZS-iaków (wstępnie przewidziana godzina to 16). Z powodu pandemii ta uroczystość jest opóźniona o rok, organizator, niestrudzony Przemek Miśkiewicz czeka na przybycie licznego grona dawnych studentów i założycieli organizacji z 1980 roku.

Do zobaczenia!

Jak wiecie, przygotowywaliśmy przez ostatnie pół roku album o NZS uczelni śląskich lat 80-90. I za chwilę będzie gotów. W trakcie y w Muzeum Śląskim - najprawdopodobniej o 16.00, co jeszcze potwierdzę. Promocja albumu, wspólne oglądanie filmu, występ chóru Zespołu Śląsk, który zaśpiewa kilka piosenek Kaczmara, Kelusa, ale też Kazika i innych - po prostu piosenki, które towarzyszyły nam w walce z komuną. Potem będziemy mogli zobaczyć się na wielkoformatowych zdjęciach i przypomnieć sobie, jak wyglądaliśmy podczas strajków 1981 roku, marszów i zadym czy wizyty papieskiej na Muchowcu. A po wszystkim bankiet- może już nie taki jak dawniej, ale będzie można zjeść smacznie przy winku czy piwku i pogadać z tymi, których nie widziało się czasami 30-40 lat. Spotkajmy się wszyscy, bo młodsi już nie będziemy. Powiadomcie innych ludzi tamtego czasu. Mam nadzieję, że covid nas nie zablokuje. Precz z komuną.

niedziela, 12 grudnia 2010

Wieści z Wrocławia

Przeciąganie wyjaśnienia sprawy plagiatu szkodzi

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Smutne, że przewodnicząca KRASP-u nie rozumie na czym polega rola tej instytucji! Przecież nikt nie oczekuje od KRASP-u rozstrzygnięć typu prawnego bo od tego są inne instytucje, ale KRASP MA OBOWIĄZEK stać na straży dobrego obyczaju w nauce. Powinno być podjęte stanowisko polskich rektorow w sprawie Andrzejaka, jakis apel. A tak, gdy rektorzy udają, że to nie jest ich sprawa "smród" rozchodzi się coraz dalej. Gdy rektorzy, jako całość, nie potrafią lub nie chcą zabrać głosu to kto ma to zrobić?! To dramatyczny przejaw kryzysu w polskim świecie akademickim.

Anonimowy pisze...

A co zrobili w tej sprawie Ich Magnificencje Rektorzy Uniwersytetów i Akademii Medycznych ? Dokładnie to samo czyli nic, a przez półtora roku spotykali się bez żadnych zahamowań z plagaitorem...

Anonimowy pisze...

Jacy mistrzowie tacy uczniowie