25 września w 40. rocznicę powstania NZS w Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie byłych NZS-iaków (wstępnie przewidziana godzina to 16). Z powodu pandemii ta uroczystość jest opóźniona o rok, organizator, niestrudzony Przemek Miśkiewicz czeka na przybycie licznego grona dawnych studentów i założycieli organizacji z 1980 roku.

Do zobaczenia!

Jak wiecie, przygotowywaliśmy przez ostatnie pół roku album o NZS uczelni śląskich lat 80-90. I za chwilę będzie gotów. W trakcie y w Muzeum Śląskim - najprawdopodobniej o 16.00, co jeszcze potwierdzę. Promocja albumu, wspólne oglądanie filmu, występ chóru Zespołu Śląsk, który zaśpiewa kilka piosenek Kaczmara, Kelusa, ale też Kazika i innych - po prostu piosenki, które towarzyszyły nam w walce z komuną. Potem będziemy mogli zobaczyć się na wielkoformatowych zdjęciach i przypomnieć sobie, jak wyglądaliśmy podczas strajków 1981 roku, marszów i zadym czy wizyty papieskiej na Muchowcu. A po wszystkim bankiet- może już nie taki jak dawniej, ale będzie można zjeść smacznie przy winku czy piwku i pogadać z tymi, których nie widziało się czasami 30-40 lat. Spotkajmy się wszyscy, bo młodsi już nie będziemy. Powiadomcie innych ludzi tamtego czasu. Mam nadzieję, że covid nas nie zablokuje. Precz z komuną.

wtorek, 23 listopada 2010

Za tydzień test akademickiej demokracji wrocławskiej

Już za tydzień głosowanie nad odwołaniem rektora AM

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ex rektor jest też elektorem i honor nie pozwoli mu nie przyjść i nie zagłosować przeciw...

Anonimowy pisze...

A czy w rektoracie nadal wisi tabliczka z nazwiskiem RA na drzwiach do gabinetu ???

Anonimowy pisze...

Za przeciąganie sprawy nalezy winić Ministerstwo Zdrowia. To jest brak nadzoru i dobrze zrobiły tamtejsze związki zawodowe wnosząc do premiera o jej odwołanie. Brawo związki - dajecie dobry przykład naszym organizacjom związkowym. Plagiat to przecież przestępstwo - łamanie prawa. A za to nadzorujący minister zgodnie z ustawą powinien rektora odwołać, a nie czekać, aż załatwi to uczelnia, bo przecież tam, tak samo jak u nas przeciwdziałać będą kolesie. A prawo jest przecież łamane.

Anonimowy pisze...

Czy kiedykolwiek w Polsce będzie normalnie, czy kiedykolwiek ktoś da dobry przykład młodym ludziom ?
Ubyło 28 elektorów-studentów w ciągu ostatnich dwóch lat, a to 1/4 wszystkich głosujących !!! a to młodzież właśnie jest jeszcze nieskażona i mówiąca prawdę.

Anonimowy pisze...

Jeżeli w ciagu dwóch lat ubyli senatorowie z grupy Studentów (prawdopodobnie przestali być Studentami ) to Samorząd Studencki powinien zadbać i przeprowadzić wybory uzupełniajace.Nikt tego za Studentów nie zrobi.