Czytelniku,

jeśli przebyłeś infekcję COVID-19 i jesteś ozdrowieńcem oddaj osocze, to szansa dla wielu ciężko chorych!

poniedziałek, 21 grudnia 2009

Kardiologia, czyli Polak potrafi

Zdjęcie przedstawia okazały gmach Śląskiego Centrum Chorób Serca. Otwarcie ma nastąpić we wrześniu 2010. Co prawda budynek nie należy do uczelni, ale w Śląskim Centrum Chorób Serca są posadowione kliniki kardiologiczne zatem pewną korzyść odniesie także nasz uniwersytet.

To taki optymistyczny akcent na nadchodzące Święta…

kardiologia

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Warto zwrócić uwagę opinii akademickiej na aspekt tegorocznych nagród naukowych i dydaktycznych p. rektor, na które przeznaczono znaczą kwotę ponad 1 milion złotych budżetu uczelni. Regulamin przyznawania nagród zawiera wyłącznie ogólne warunki nagród dla nauczycieli akademickich, nie podaje kryteriów ich przyznawania w trzech kategoriach.

Kilka lat temu uczelnia oficjalnie ogłaszała skład komisji na poszczególnych wydziałach, które decydowały o przyznaniu lub nie powyższych nagród. W tym roku nic na ten temat nie wiadomo. Wnioski były składane bezpośrednio do dziekanów wydziałów SUM. Możliwa jest sytuacja, że kierownik nie złożył takiego wniosku, pomimo, że został on przygotowany i uzgodniony z zainteresowanym lub wycofanie juz złożonego wniosku na żądanie kierownika. Zasady przyznawania nagród rektorskich powinny być jednoznaczne i transparentne, aby każdy kto na nie zasłużył otrzymał adekwatne wyróżnienie.

Anonimowy pisze...

Drogi Anonimowy Optymisto,
w tej uczelni nic nie jest jasne i transparentne, a zasady nie istnieją. Jezeli coś było składane bezposrednio do dziekanów to... juz wszyscy chyba wiemy o co chodziło i że zasady stanowił brak zasad...