Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

czwartek, 4 czerwca 2020

4 czerwca 1989

Warto przypomnieć o dzisiejszych rocznicach.

Przed 31 laty w Polsce odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory i w ich wyniku wszystkie miejsca w Senacie RP zajęli przedstawiciele społeczeństwa. Wtedy padły słynne słowa Joanny Szczepkowskiej wypowiedziane na żywo w czasie emisji wieczornych wiadomości TV: 4 czerwca w Polsce skończył się komunizm.

Tego dnia w Chinach na placu Niebiańskiego Spokoju wojsko na rozkaz władz Chin dokonało masakry studentów pokojowo domagających się zmian ustrojowych i demokratyzacji Chin. Zginęły tysiące ludzi. A świat - poza nic nie znaczącymi protestami - nic nie uczynił.
Dziś zbieramy owoce ówczesnej inercji, właśnie trwa brutalny proces inkorporacji Hong-Kongu do Chin terytorialnych i likwidacja demokracji w tej części świata. I jak przed 31 laty, odbywa się bez rzeczywistej reakcji wolnego świata.
To nie wróży dobrze na przyszłość...

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Co sądzi Pan profesor o aferze, która właśnie dzieje się na naszym uniwersytecie?

https://dziennikzachodni.pl/studenci-slaskiego-uniwersytetu-medycznego-wytoczyli-ciezkie-dziala-nie-podoba-im-sie-sytuacja-na-uczelni/ar/c1-15020873

Anonimowy pisze...

Sprawa jest poważna i z tego co się wydaje chodzi głównie o nieprawidłowości w prowadzeniu zajęć klinicznych. Jestem bardzo ciekawy czy władze uczelni w jakiś sposób odpowiedzą. Lepiej żeby tak się stało bo inaczej nasza Uczelnia nie będzie zbyt chętnie wybierana przez kandydatów.

Anonimowy pisze...

Pojawil się wpis uczelni, który można strescić: nie popieramy nagannych zachowań, ale nie dotarły do nas żadne oficjalne sygnały, że coś jest nie tak.

Anonimowy pisze...

Szanowni Państwo, jeżeli mają Państwo facebooka polecam lekturę komentarzy(kilkaset) na profilu ŚUMemes, opisujących również przypadki molestowania od 1 roku studiów przez asystentów, kierowników katedr. Sprawa prędzej czy później skończy się w prokuraturze, tego mogą być Państwo pewni. Tymczasem rzecznik prasowa uczelni umywa ręce. Pytanie czy wciąż narastająca frustracja(prawie 2000 zgłoszeń przypadków takich zachowań) skończy się czystką na uniwersytecie, czy tylko ukaraniem administratorów strony? Asystenci widzący takie zachowania swoich kolegów również powinni ponieść odpowiedzialność.