Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

niedziela, 1 grudnia 2019

Podsumowanie miesiąca

Dawniej, gdy na blogu było działo się znacznie więcej miałem zwyczaj kreślić kilka słów podsumowania minionego miesiąca. Wobec ożywienia w listopadzie i największej liczbie tekstów w roku piszę parę słów.

Listopad to był przede wszystkim miesiąc Profesora Jana Szewieczka.

Jego pięć listów opisujących różne aspekty otaczającego nas świata to wspaniały przykład erudycji, poziomu intelektualnego wypełnionego treściami humanistycznymi i wnikliwej oceny rzeczywistości jaki spotyka się niezwykle rzadko.
Niech te listy skłonią nas do zastanowienia i refleksji. Spróbujmy tak zmieniać otaczający nas świat by była możliwa realizacja szczytnej, tak ważnej społecznie misji jaką niesie słowo "Uniwersytet".

6 komentarze:

Anonimowy pisze...

Społeczna misja, jaką niesie słowo Uniwersytet, w całej krasie. Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych w TVP Info przekazano informację i dyskutowano o pejoratywnych działaniach rektora SUM, z łamaniem konstytucji włącznie.

Anonimowy pisze...

A czy wiadomo może kiedy będzie wypłacane wynagrodzenie za nadgodziny z roku akademickiego 2018/2019? Zgodnie z Zarządzeniem JM Rektora powinno być do dwóch miesięcy od zakończenia roku, czyli po mojemu chyba do końca listopada. A tu nic. Nawet przepraszam nie ma.

Anonimowy pisze...

Do Komentatora z godz.8.49 i wszystkich zainteresowanych: przestrzeganie prawa w tym zakresie należy do kanclerza SUM i to ona jest odpowiedzialna za to co się dzieje. Podobno zajmuje się teraz nauką, a konkretnie składami różnych komisji naukowych, bo się na tym zna najlepiej. Tylko nie zajmuje się tym, co tak na prawdę należy do niej.
Znajomy z wysokim IF nie wszedł do składu gremium dyscypliny, bo podobno sprzeciwiła się temu Kuraszewska.

Anonimowy pisze...

Ależ na Panskiej uczelni działo sie znacznie więcej! Zaglądając tu, miałem nadzieję na komentarz w sprawie reakcji SUM na wykład Homoseksualizm a zdrowie. Przez media, a i przez ministerstwo, przetoczyła się krótka burza w sprawie tego, czy homofobia na wykładzie mieści w granicach wolności słowa czy nie. Co Pan Profesor na to?

WP pisze...

W odpowiedzi na powyższy komentarz: żeby móc zająć stanowisko w tej sprawie trzeba posiadać pełną wiedzę, przede wszystkim znać pełną treść wykładu.
Stąd brak na blogu mojej opinii w tej sprawie.

Wojciech Pluskiewicz

Anonimowy pisze...

Panie Profesorze, po pierwsze, można napisać, nie zajmując stanowiska. Po drugie, można się wypowiedzieć, co do zasady. Ja jestem ciekawy, co Pan uważa, bez względu na to, jaki był ten wykład. Po trzecie, można się wypowiedzieć, jak należy uczyć studentów - homoseksualizm zdemedykalizowano w latach 70ych, a są polscy lekarze, którzy nadal się wypowiadają o nim jak o chorobie. Po czwarte, są dostępne pojedyncze slajdy z wykładu, które dają pogląd (choć z pewnością wyrywkowy) na sprawę. Można się wypowiedzieć na ich temat. Wcale przecież nie trzeba znać całego wykładu, żeby potępić kogoś, kto na wykładzie kłamie. A na tych slajdach są zwyczajne kłamstwa.

Szkoda, że Pan ucieka od komentarza, choć oczywiście doskonale to rozumiem. Mam bowiem podejrzenia co do Pańskiego zdania. I jeśli mam rację, to jest to zdanie bardzo rozczarowujące.