Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

poniedziałek, 7 marca 2016

Wyniki ankiety z 2 lutego 2016

6 komentarze:

Anonimowy pisze...

Poza tematem głównym. Zajmowanie się nauką przez lekarzy to zmarnowane lata. Pacjent jest priorytetem i doskonalenie praktyczne w zawodzie, nie "makulatura" w postaci publikacji.

Anonimowy pisze...

Stosy papieru produkowane przez czas pracy na uczelni. Czy to ma sens ? Szczera porada dla młodych - dobrze się zastanówcie co jest ważne w życiu, kariera i tytuły, czy leczenie ludzi i pomoc w ich problemach. Naprawdę się zastanówcie.

Anonimowy pisze...

Dlaczego w Polsce nie ceni się umięjętności klinicznych, kompetencji praktycznych i empatii lekarzy ? Dlaczego nie może być normalnie jak w innych krajach ?

Anonimowy pisze...

Bo liczy sie kariera, a nie fakt bycia dobrym lekarzem specjalista dla dobra innych

Anonimowy pisze...

To nie do konca wina leakarzy ale warunkow w jakich funkcjonuja.

Anonimowy pisze...

Lekarz niemiecki stopniowo rozwija swoje kompetencje zawodowe i ma satysfakcję z tego, że jest coraz lepszy w swojej dziedzinie medycyny. W Polsce uciekamy w tzw. naukę, która ma minimalne przełożenie na poprawę jakości leczenia pacjenta. A na starość minimalna emerytura akademicka. Zmarnowany potencjał kadry, zmarnowane szanse na poprawę stanu opieki zdrowotnej w kraju.