Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

sobota, 26 maja 2012

O akademickości, przyzwoitości i odpowiedzialności

Nie byłem obecny na ostatnim posiedzeniu Rady Wydziału z Zabrzu i chcąc się dowiedzieć czy coś ważnego się wydarzyło zwróciłem się do paru osób. Niestety nikt z nich nie uczestniczył w obradach. Mą uwagę przykuła motywacja, a raczej anty-motywacja jaką podano mi by uzasadnić swą nieobecność.
Usłyszałem „Skoro sporządzono listy godnych i niegodnych by w RW zasiadać to po co mam tam w ogóle się pojawiać? niech sobie władze same robią co chcą”.
Muszę przyznać, że byłem nieco zaskoczony tymi deklaracjami, ale przecież nie są one pozbawione sensu i logiki. Pomysł okrojenia składu rady nie był fortunny, ale prawdziwe szkody poczyniły osoby, które tworząc listę „swoich” kandydatów (zobacz blog 18 kwietnia) celowo postarały się by wyeliminować część doktorów habilitowanych i profesorów z grona RW, najwyraźniej postrzeganych, jako niewygodnych. Dziś zbieramy żniwo tego nieodpowiedzialnego kroku; zawsze tego typu próby dzielenia jakiejkolwiek społeczności i ingerowanie w naturalne procesy wyboru przez lata kładą się cieniem na jej funkcjonowanie.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

To oczywiste, że skłóconą społecznością łatwiej rządzić. A jest wiele do zrobienia....trzeba pokazać tym, którzy ośmielili się podczas kampanii wyborczej mieć odwagę i inne zdanie niż "jedynie słuszne", gdzie jest ich miejsce.

Anonimowy pisze...

Patrząc chłodnym okiem wieloryba na to, co się stało, muszę stwierdzić, że od czasu wyborów JM nie mogę sobie poradzić z przykrym uczuciem niesmaku, zażenowania i obrzydzenia. Konieczność uczestniczenia w spektaklu pod nazwą "wybór Rektora SUM" do dzisiaj mi się odbija, a czkawka ta bynajmniej do przyjemnych nie należy. Przez wiele godzin byłem skazany na obserwację zachowań dla mnie zupełnie obcych. Wzajemne umizgi, uśmiechy, obdarowywanie pozorami przyjaźni i serdeczności oraz poklepywanie się ludzi, których co najmniej wszystko dzieli i którzy tak naprawdę, to chętnie skoczyliby sobie do oczu. Co za obłuda. I w tym towarzystwie prof. Sieroń, który z 5 kilogramami wazeliny biegał od Kandydata do Kandydata, zapewniając, przypuszczam, że tylko ten, z którym w danej chwili rozmawiał, jest właściwym Kandydatem na Urząd i ma jego pełne poparcie. No i ta błazenada z błaznem naczelnym, czyli prof. Pierzchałą, który niczym podstarzały playboy wyprawiał jakieś balety i starał się być dowcipnym, opowiadając trącące myszką dowcipy. Było to coś tak nienaturalnego i żałosnego, że tylko nieliczni w ogóle na to reagowali. Większość po prostu źle się tam czuła i chciała jak najszybciej opuścić to "pomieszczenie pracownicze", jak w kabarecie "Dudka". Dobrze, że to już za Nami. W czwartek ostatnia odsłona, a potem znowu praca u podstaw. Te 4 lata też szybko miną ! Najważniejsze, moim zdaniem, jest to, aby nie dopuścić do dalszej dezintegracji Środowiska !