Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

wtorek, 10 stycznia 2012

HOT NEWS!

Rada Wydziału wrocławskiej Akademii Medycznej odwołała na dzisiejszym posiedzeniu Panią dr hab. Jolantę Antonowicz-Juchniewicz, prof. nadzw. AM. ze stanowiska Dziekana. Wynik głosowania: 50 za odwołaniem, 16 przeciw.
Ta decyzja kończy pewien etap związany z plagiatem jakiego dopuścił się były Rektor AM Prof. R. Andrzejak.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

I dobrze się stało. Poczucie prawdy i sprawiedliwości, chociaż pomału i z oporami, to jednak posuwa się do przodu i we właściwym kierunku. Szkoda, że u nas sprawiedliwość i honor są wciąż odległe. A rady wydziału i senat podzielone.

Anonimowy pisze...

To dobra wiadomość, dobrze wiemy jaką negatywną rolę odegrała odwołana Pani Dziekan chroniąc do końca swego szefa Prof. Andrzejaka. To dobry znak dla środowiska, lepiej późno niż wcale robić porządki na własnym podwórku!

Anonimowy pisze...

Parasol ochronny nad byłym rektorem został złożony na śmietniku historii, dodajmy, wyjątkowo niechlubnym śmietniku. Niemniej chwała za konsekwencję wielu osób we wrocławskiej AM i doprowadzenie sprawy do końca. Teraz pewnie będą potrzebne kroki typu dyscyplinarnego i administracyjnego wobec byłego rektora i byłej dziekan. To pytanie pewnie zostanie skierowane do kandydatów do objęcia urzędu rektora AM: czy doprowadzą do usunięcia z niej osób, które zhańbiły naszą uczelnię?!
Pracownik AM