Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

wtorek, 30 listopada 2010


Zarzut o plagiat rektorowi nie zaszkodził

Minister zdrowia znowu zawiesiła rektora Andrzejaka

Elektorzy Medycznej reaktywowali rektora Andrzejaka

Uczelniane kolegium elektorów nie odwołało rektora prof. Ryszarda Andrzejaka

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

T zw."normalny, uczciwy, porządny, honorowy..." (dowolne do wyboru) podaje sie do dymisji mając: zawieszenie przez ministra (2x), negatywne głosowanie senatorów, negatywne głosowanie leketorów (2x więcej przeciw niż za). Andrzejaka nie można zaliczyć do żadnej z tych kategorii, przez kilka godzin chciał być znowu rektorem, Ale dla niego NIE ma już ratunku, miał kilka szans ustąpić z resztką honoru, ale nie skorzystał z tej mozliwości. Pogrąża autorytet władzy i uczelnię, pociągnie za sobą na dno wydział (stracił uprawnienia habilitacyjne i profesorskie, wkrótce straci doktorskie - CK nakazała powtórzyć doktorat innego plagiatora). Dziekan nie dała się odwołać, ale następny wniosek jest kwestią czasu. Drugi jego podwładny (na pewno nie za darmo) agituje na AM i innych uczelniach wrocławskich za swoim panem przedstawiając jak wielka krzywda mu się dzieje, niektórzy się na to nabierają. Tak więc batalia się toczy nadal, ale ofiarą bedzie AM Wroclaw, która latami będzie odbudowywać straty, a nie rektor, dziekan czy inni poplecznicy, o którcy za chwilę nie będzie nikt pamiętał...
W dzisiejszej Gazecie Wyborczej opisywane sa kolejne epizody tej tragikomedii.

Anonimowy pisze...

A ja słyszałam ze Andrzej Sz. (podwałdny Andrzejaka) tak się stara bo ma obiecaną własną klinike na Nowej AM...
Ale mamy Andrzejki !!!

Zdzislaw M Szulc pisze...

Zgadzam sie z Autorem Bloga. Pisac trzeba. Niekiedy nawet… kolorowymi literami.

Sedno sprawy zawiera sie w ponizszych dwoch zadaniach…

Bez wzgledu na to, czy rozpatrujemy kryzys finansowy, czy tez tez kryzys moralny w srodowisku akademickim, to obowiazuja te same relacje pomiedzy czynnikami ktore ksztaltuja poczucie sprawiedliwosci.

A wiec zasoby i potrzeby oraz dostep do nich/dystrybucja winny byc ksztaltowane w oparciu o wlasciwa polityke, przyjete regulacje prawne i zasady postepowania oraz ich skuteczna realizacje.

Niestety, jak dobitnie widac na przykladzie calej "sprawy prof R. Andrzejaka" od samego poczatku, w Polsce do takiego stanu jeszcze nie doprowadzilismy!?

Wytlumaczenie przyczyn tego stanu rzeczy oraz recepte, aby taki stan uzdrowic, podalem tutaj: http://percipipolonia.blogspot.com/2010/11/poziom-integralnosci-akademickiej-i.html