Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

niedziela, 7 listopada 2010

Z życia wrocławskiej A.M.

Wrocławska Akademia Medyczna musi odzyskać twarz

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Panie Profesorze zapraszam na wycieczkę ;)

http://www.muni.cz/kampus?lang=en

A jedna osoba z naszej uczelni powiedziała z ironią, że Czechy to jak Polska i nie ma po co tam jechać. 250 km z Zabrza jest Europa, Zabrze to istny 3 świat :(

Anonimowy pisze...

Pan prorektor a obcnie p.o. rektor zapomina, że przez cały czas trwania afery Andrzejaka był jego pierwszym zastąpcą i wcale mu to nie przeszkadzało. Ani on ani żaden członek senatu nie podnosił tego problemu (prywatnego problemu R. Andrzejaka z plagiatem) a można było dużo wcześniej zareagować. Teraz dużo zależy od kolegium elektorów, ale wszyscy pamiętamy w jakiej atmosferze był przeprowadzany jego wybór i kto tam trafił. Losy większości tych ludzi są ściśle związane z Andrzejakiem i wynik głosowania nad odwołaniem dziekan Antonowicz jest bardzo daje poważne obawy, że trudno będzie wybrać nowego rektora spoza grona "umoczonych w aferze" popleczników dotychczasowej ekipy. A tylko nowa twarz, osoba spoza tego grona, atakże niezwiązana z poprzednimi władzami, jest w stanie doprowadzić do zmian w zazrądzaniu AM, zmiany niekorzystnego wuzerunku i wyprowadzenia AM z głębokiego konfliktu i postępującej degradacji.