Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

czwartek, 8 kwietnia 2010

O przeszłości i teraźniejszości w Śląskim Uniwersytecie Medycznym

Życie przynosi nam różne niespodzianki, kreując zaskakujące sytuacje. Jeszcze bardziej frapujące jest, gdy wydarzenia z dawnych lat krzyżują się z bieżącymi sprawami. Takim ważnym momentem w życiu naszej uczelni są informacje o losach pracowników SUM, Prof. Tadeusza Wilczoka, byłego Rektora i Prof. Tadeusza Cieślika. Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności obaj znaleźli się w centrum zainteresowania Tomasza Szymborskiego, znanego dziennikarza. Poniżej treść tego artykułu.

Historia, bezpieka i medycyna

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jestem w szoku! Panie Profesorze czy nie uważa Pan, że dobrze byłoby poznać przeszłość dyrektorów szpitali klinicznych SUM, czy przypadkiem nie byli oni również "uwikłani".....Gdyby się okazało, że któryś z nich był TW to byłaby kolejna kompromitacja dla uczelni. Czy można jakoś do tych informacji dotrzeć?

Anonimowy pisze...

Bardzo ciekawe tym bardziej, że dotyczy moich kolegów z roku !!!

Anonimowy pisze...

Hm, Pan prof Cieślik, ileż na Niego spada......
Nie odnosząc się do dzisiejszych zarzutów prokuratury (wszak nie jest winien jeśli nie jest skazany) to Jego błędy młodości - jeśli On sam traktuje to jako błędy- mogą tłumaczyć następne zachowania. Wzorcowy stosunek do Szanownej Pani Profesor Strączak chociażby wspomnę. I pomyśleć, że gdyby nie te 8 piw mógłby być cudem, wzorem, mesjaszem..... Nie pozwalam nikomu Go winić. To wszystko to piekielne SB. Tylko ów sierżant winien jest. I on winien stanąć dziś zamiast Pana prof. Cieślika przed prokuratorem i spowiadać się za te głupie 30 tysiecy. A tak na marginesie, ciekawą lekturą bedzie to dzieło o SB w ŚlAM'ie. Tylko ciekawą, nikt się tym nie przejmie znając dzisiejsze morale pielęgnowane przez "grupę trzymajacą władzę". Z partyjnym pozdrowieniem.

Anonimowy pisze...

Ciekawe czy Senat SUM podejmie uchwałę o powołaniu komisji do zbadania stopni a"uwikłania" luminarzy śląskiej medycyny w kazirodcze związki z SB ?