czwartek, 21 stycznia 2010

Ważny komentarz czytelnika

Panie Profesorze, piszę do Pana pod wpływem zdegustowania sytuacją, która miała miejsce dzisiaj w Klinice Okulistyki w Katowicach. W najbliższą sobotę tj. 23.01 będą się odbywały wybory do zarządu Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Pani Profesor Romaniuk kazała okulistom zostać po odprawie, bo jak stwierdziła jako ustępująca przewodnicząca ma prawo wskazać nam na kogo mamy głosować!!!!! Czy faktycznie ma takie prawo???? Chodzi o to, żeby swój głos oddać na Panią Profesor Formińską-Kapuścik, a nie na innego kandydata. Czy w tej uczelni pracownicy nie mają prawa do samodzielnego myślenia i własnych decyzji, czy wszystko musi być zasugerowane bądź nakazane??? Czy tak się to powinno odbywać??? Ja mam jednak nadzieję, że my okuliści mamy własne zdanie, że nie ulegamy tak łatwo sugestiom!!!! Mam też nadzieję, że kontrkandydatem będzie Pan Profesor Wylęgała, o którym już kiedyś zostało napisane, że był najlepszym z kandydatów na kierownika katowickiej okulistyki. Panie Profesorze bardzo proszę o zamieszczenie mojego komentarza może jako oddzielnego wpisu tak by wielu okulistów, którzy czytają Pana blog mogło się z nim zapoznać i nie dać się takim sugestiom.

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Byłam uczestnikiem dzisiejszej odprawy, i czytając ten wpis bardzo mi przykro, że zniekształca się informacje i w takiej- kłamliwej- formie podaje do wiadomości Internautów. Ustępująca Przewodnicząca pytała wszystkich o ich własne zdanie, niczego nie nakazywała. Każdy miał prawo się wypowiedzieć, a tym bardziej ma prawo zagłosować według własnego uznania i rozsądku. Głosowanie w wyborach na Przewodniczącego Śląskiego (i każdego innego) Oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego jest głosowaniem tajnym.
Obecnie w Klinice nie nakazuje się ludziom,jak mają myśleć i kogo popierać.
Pisząc nieprawdę, mój szanowny Przedmówca traci wiarygodność.

Anonimowy pisze...

Jasne!!! Zwłaszcza jak słyszymy: "chyba nie chcielibyście państwo by przewodniczący PTO nie był z naszej kliniki...". I jeszcze to stwierdzenie: "mam prawo zasugerować jako ustępująca Przewodnicząca..."

Anonimowy pisze...

Na szczęście wybory są tajne (a przynajmniej powinny takimi być), a każdy ma swój rozum...

Anonimowy pisze...

Szanowny Panie Profesorze
Jak widać z powyższych komentarzy punkt widzenia zależy od punktu siedzenia! Co dla jednych jest sukcesem, dla innych porażką ...
Jako pracownicy SUM jesteśmy przyzwyczajeni do różnych praktyk.
Dlaczego więc od dzisiaj sugerować - nakłaniać nie miałoby się nazywać "pytać"? I o ile ładniej brzmi!
A przy okazji powrotu do tematu Ceglanej - wkrótce odbędzie się kolejna rozprawa w Sądzie Pracy dotycząca naszego kolegi Marka Czekaja. Trzymajmy za Niego kciuki! Marku pamiętamy o Tobie i liczymy na rychłe zakończenie sprawy, bo o pomyślność to chyba nie musimy się troskać!!!

Anonimowy pisze...

Czy ktoś wie kogo wybrano przewodniczącym Śląskiego Oddziału PTO ?