Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

czwartek, 21 stycznia 2010

Ważny komentarz czytelnika

Panie Profesorze, piszę do Pana pod wpływem zdegustowania sytuacją, która miała miejsce dzisiaj w Klinice Okulistyki w Katowicach. W najbliższą sobotę tj. 23.01 będą się odbywały wybory do zarządu Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Pani Profesor Romaniuk kazała okulistom zostać po odprawie, bo jak stwierdziła jako ustępująca przewodnicząca ma prawo wskazać nam na kogo mamy głosować!!!!! Czy faktycznie ma takie prawo???? Chodzi o to, żeby swój głos oddać na Panią Profesor Formińską-Kapuścik, a nie na innego kandydata. Czy w tej uczelni pracownicy nie mają prawa do samodzielnego myślenia i własnych decyzji, czy wszystko musi być zasugerowane bądź nakazane??? Czy tak się to powinno odbywać??? Ja mam jednak nadzieję, że my okuliści mamy własne zdanie, że nie ulegamy tak łatwo sugestiom!!!! Mam też nadzieję, że kontrkandydatem będzie Pan Profesor Wylęgała, o którym już kiedyś zostało napisane, że był najlepszym z kandydatów na kierownika katowickiej okulistyki. Panie Profesorze bardzo proszę o zamieszczenie mojego komentarza może jako oddzielnego wpisu tak by wielu okulistów, którzy czytają Pana blog mogło się z nim zapoznać i nie dać się takim sugestiom.

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Byłam uczestnikiem dzisiejszej odprawy, i czytając ten wpis bardzo mi przykro, że zniekształca się informacje i w takiej- kłamliwej- formie podaje do wiadomości Internautów. Ustępująca Przewodnicząca pytała wszystkich o ich własne zdanie, niczego nie nakazywała. Każdy miał prawo się wypowiedzieć, a tym bardziej ma prawo zagłosować według własnego uznania i rozsądku. Głosowanie w wyborach na Przewodniczącego Śląskiego (i każdego innego) Oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego jest głosowaniem tajnym.
Obecnie w Klinice nie nakazuje się ludziom,jak mają myśleć i kogo popierać.
Pisząc nieprawdę, mój szanowny Przedmówca traci wiarygodność.

Anonimowy pisze...

Jasne!!! Zwłaszcza jak słyszymy: "chyba nie chcielibyście państwo by przewodniczący PTO nie był z naszej kliniki...". I jeszcze to stwierdzenie: "mam prawo zasugerować jako ustępująca Przewodnicząca..."

Anonimowy pisze...

Na szczęście wybory są tajne (a przynajmniej powinny takimi być), a każdy ma swój rozum...

Anonimowy pisze...

Szanowny Panie Profesorze
Jak widać z powyższych komentarzy punkt widzenia zależy od punktu siedzenia! Co dla jednych jest sukcesem, dla innych porażką ...
Jako pracownicy SUM jesteśmy przyzwyczajeni do różnych praktyk.
Dlaczego więc od dzisiaj sugerować - nakłaniać nie miałoby się nazywać "pytać"? I o ile ładniej brzmi!
A przy okazji powrotu do tematu Ceglanej - wkrótce odbędzie się kolejna rozprawa w Sądzie Pracy dotycząca naszego kolegi Marka Czekaja. Trzymajmy za Niego kciuki! Marku pamiętamy o Tobie i liczymy na rychłe zakończenie sprawy, bo o pomyślność to chyba nie musimy się troskać!!!

Anonimowy pisze...

Czy ktoś wie kogo wybrano przewodniczącym Śląskiego Oddziału PTO ?