Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

czwartek, 22 października 2009

Profesor Józef Dzielicki wraca do pracy

Dziś, zgodnie z sentencją wyroku sądowego wrócił do pracy. Cała ta sprawa jest niezwykle przykra i bolesna; świadczy o głębokim kryzysie naszej uczelni. Nie musimy, a nawet nie możemy prezentować zawsze takie samo stanowisko w różnych sprawach, ale nasze problemy powinniśmy rozstrzygać wewnątrz uczelni, a nie na sądowej wokandzie.

Mam nadzieję, że konflikt, który nie przysporzył naszej uczelni chluby kończy się definitywnie, a Profesor Dzielicki spokojnie dotrwa na stanowisku ordynatora i kierownika kliniki do emerytury.

Dokument 1
Dokument 2

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Serdeczne gratulacje za pośrednictwem tego bloga dla Pana Profesora Dzielickiego. Podziwiam wytrwałość i determinację w walce ze złem panoszącym się w naszej uczelni. Wiem, że forum to jest czytane zarówno przez Ministerstwo jak i inne uczelnie (adres bloga podawaliśmy na zjeżdzie).
Niech się wstydzą nasze władze, które pracowników krzywdzą i traktują z buta. Nawet zasłużonych profesorów.

Anonimowy pisze...

Panie Profesorze, podobno wyroków się nie komentuje, ale czy ja dobrze widzę- Pan Profesor otrzymał 1,5 tys zł odszkodowania?????????!!!!!!!!!!! A jak długo Pan Profesor był bez pracy???????????????

Anonimowy pisze...

Szanowny Panie Profesorze!
Za pośrednictwem tego bloga ja również składam serdeczne gratulacje Panu Profesorowi Dzielickiemu.
Jednocześnie pragnę poinformować, że dzisiaj na stronie wirtualnej polski podano gorącą wiadomość, że zatrzymany został członek Senatu SUM prof. Tadeusz C. - chirurg szczekowo- twarzowy. Przedstawiono mu 22 zarzuty korupcyjne i do wielu z nich się przyznzł. Osoba ta jest pupilkiem JM Rektor, i to z jego powodu musiał opuścić musiał opuścić fotel dyrektor
PSK-M z 20-letnim stażem.
Umiejętność dobierania ludzi przez JM jest znamienna.
Pozdrawiam znużony pracownik

Anonimowy pisze...

Jeszcze w kontekście sprawy P.prof. Dzielickiego. Na jednej z Rad Wydziałowych w Zabrzu w dyskusji stwierdzono, że "jeśli p.prof.Dzielicki wygra sprawę w sądzie, to trzeba będzie coś z tym zrobić". I teraz jest właśnie na to czas. Proponuję votum separatum wobec dziekana Króla. Dziekani wydziałów (może z wyjątkiem Sosnowca) powielają i promują zło panoszące się w uczelni i płynące z samej góry. Zło ma charakter antypracowniczy i antyludzki i nie ma nic wspólnego z naprawą uczelni. Należy zdecydowanie położyć temu kres.
Serdecznie pozdrawiam Pana Profesora.