Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

czwartek, 17 września 2009

Udział w sympozjach naukowych młodych lekarzy

Młodego lekarza nie stać na udział w kongresie

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Komentarz do recenzji

Pytanie nr 1. Czy są różnice w poziomie prac oryginalnych publikowanych w międzynarodowych i polskich czasopismach medycznych?. Oczywiście, że tak. Istnieje szereg potencjalnych przyczyn: brak pieniędzy, słaby warsztat naukowy, chroniczny brak czasu, deficyt wymiany myśli między klinicystami i teoretykami, osamotnienie w pracy naukowej, nomenklaturowi lub wypaleni wewnętrznymi potyczkami szefowie, trudne dzieciństwo, walczące o przetrwanie czasopisma.…itd, itp.

Pytanie nr 2. Czy są różnice w poziomie prac poglądowych publikowanych w międzynarodowych i polskich czasopismach medycznych. Niestety tak. Problem polega jednak na tym, że wszystkie usprawiedliwienia dotyczące prac oryginalnych tracą tu swoją siłę.

Czasy się zmieniają. Aktualnie poprawnie przedstawiony przegląd wiedzy podstawowej (nie jest to niestety regułą) nie jest wystarczającym atrybutem nowoczesnej pracy poglądowej. Takie informacje można obecnie uzyskać jednym kliknięciem klawiatury komputera, uzyskując równocześnie dostęp do dobrych materiałów graficznych (tego najczęściej brakuje w naszych pracach poglądowych). Ludzie czytający specjalistyczne pisma najczęściej posiadają podstawowe wiadomości w dziedzinie, której czasopismo prenumerują. Od autorów prac poglądowych oczekują raczej kilku z następujących rzeczy: niezwykle szczegółowej i dotychczas nie prezentowanej analizy danych, krytycznej oceny dotychczasowego dorobku naukowego, przybliżenia klinicystom dobrej podbudowy teoretycznej, wylansowania jednego z wielu istniejących kierunków myślenia, propozycji nowych hipotez lub nakreślenia nowych kierunków badań. Nie każdy może to zrobić. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że raczej niewielu. Nie należy z pewnością oczekiwać dobrej pracy poglądowej od zagrożonego negatywną oceną lekarza, którego priorytetem jest uzyskanie kilku punktów.

W moim odczuciu przedstawiona do oceny recenzja nie jest ani tak niedorzeczna ani wewnętrznie niespójna jak pewnie sądzi nieco sfrustrowany Autor tej pracy.