poniedziałek, 16 marca 2009

O tempora, o mores...

Przed tygodniem zmarł Nasz były Rektor Profesor Zbigniew Religa. Ten niezwykły Człowiek zapisał ważną kartę polskiej medycyny, kardiochirurgii, ale także naszej uczelni.

Żegnały Go tysiące ludzi, na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

My, pracownicy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w szczególności będziemy pamiętać Profesora, jako osobę która rozsławiła naszą uczelnię.

Można było oczekiwać, że na stronie internetowej uczelni znajdzie się wspomnienie o naszym byłym Rektorze. Niestety, nic takiego tam nie znajdziemy (podobno krótka informacja była zamieszczona bezpośrednio po śmierci Profesora, sam jej nie widziałem)…

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Była. Została zdjęta jeszcze tego samego dnia, w którym się pojawiła. Zawierała zdjęcie i bardzo lakoniczną informację. Umieszczono ją bodajże 9 marca. Wstyd.

Anonimowy pisze...

Zacznę tak trochę z innej beczki. Czytam od deski do deski każde wydanie Biuletynu Informacyjnego i szukam w nim czegoś, w czym byłaby choćby kropla wątpliwości, kilka słów niepokoju, jakieś trudne pytanie. Niczego takiego nie znajduję. Jest dobrze, bardzo dobrze albo jeszcze "kiedyś koszmarnie - teraz idealnie". Kiedy widzi się dziury w naszej Uczelni i te organizacyjne i te dosłowne w murach, drogach i sprzęcie, to po lekturze BI jest w najlepszym wypadku przykro.

Strona internetowa działa na podobnej zasadzie. "Idziemy ku jasnej przyszłości" ;) Najlepszym dowodem na jej sztuczność jest to że aby cokolwiek skomentować trzeba być zalogowanym. Mało tam jest o ludziach i dla ludzi, ale dużo o rzeczach i sprawach. Nigdy nie ośmieliłbym się twierdzić, że są to rzeczy i sprawy nieważne, ale bez CZŁOWIEKA zawsze będą tylko literkami...

Anonimowy pisze...

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35063,6399625,Uczelnia_milczy_o_prof__Relidze.html