Czytelniku, bądź współautorem bloga!

Jeśli znasz interesujące fakty z życia naszej uczelni lub szkół wyższych w Polsce podziel się tą informacją z innymi. Wyślij mi swój tekst na podany adres internetowy, zamieszczę go niezwłocznie na blogu.Zapraszam Czytelników bloga do nadsyłania informacji dotyczących osiągnięć i sukcesów pracowników lub absolwentów naszej Uczelni. Mogłyby to być krótkie "newsy" lub nieco dłuższe teksty na podany adres poczty elektronicznej.

Zachęcam do podpisywania wypowiedzi przez jej autora; przy braku takiej zgody list opublikuję anonimowo niemniej proszę o dane autora do mojej wiadomości.

środa, 22 listopada 2017

O nowych wydziałach lekarskich

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/561622,resort-nauku-ostre-kryteria-otwieranie-kierunkow-medycznych.html

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Hmm co tu dużo komentować, jeżeli faktycznie ponownie (bo było już tak wcześniej) dojdzie do blokady otwierania nowych wydziałów lekarskich, to takie dydaktyczne "trupy" jak chociażby WLzOLD w Zabrzu nadal ledwo bo ledwo (proszę popatrzeć na wyniki LEKu z ostatnich kilku lat) ale będą "kształcić" lekarzy.

Kto studiował ten wie, że dydaktyka na WLzOLD na kierunku lekarskim to fikcja.

Sam autor bloga "bywa" na zajęciach, chociaż trzeba przyznać, że przynajmniej wysyła zastępstwo w postaci doktorantek, bo większość pracowników samodzielnych nawet tego nie czyni. Proszę sprawdzić jak na wydziale w Zabrzu prowadzone są zajęcia z przedmiotu Chirurgia, gdyby minister Gowin to sprawdził, gwarantuje że WLZ straciłby prawo kształcenia lekarzy jeszcze w tym roku.