25 września w 40. rocznicę powstania NZS w Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie byłych NZS-iaków (wstępnie przewidziana godzina to 16). Z powodu pandemii ta uroczystość jest opóźniona o rok, organizator, niestrudzony Przemek Miśkiewicz czeka na przybycie licznego grona dawnych studentów i założycieli organizacji z 1980 roku.

Do zobaczenia!

Jak wiecie, przygotowywaliśmy przez ostatnie pół roku album o NZS uczelni śląskich lat 80-90. I za chwilę będzie gotów. W trakcie y w Muzeum Śląskim - najprawdopodobniej o 16.00, co jeszcze potwierdzę. Promocja albumu, wspólne oglądanie filmu, występ chóru Zespołu Śląsk, który zaśpiewa kilka piosenek Kaczmara, Kelusa, ale też Kazika i innych - po prostu piosenki, które towarzyszyły nam w walce z komuną. Potem będziemy mogli zobaczyć się na wielkoformatowych zdjęciach i przypomnieć sobie, jak wyglądaliśmy podczas strajków 1981 roku, marszów i zadym czy wizyty papieskiej na Muchowcu. A po wszystkim bankiet- może już nie taki jak dawniej, ale będzie można zjeść smacznie przy winku czy piwku i pogadać z tymi, których nie widziało się czasami 30-40 lat. Spotkajmy się wszyscy, bo młodsi już nie będziemy. Powiadomcie innych ludzi tamtego czasu. Mam nadzieję, że covid nas nie zablokuje. Precz z komuną.

piątek, 15 marca 2013

Oświadczenie Prezydium KRASP

Przedstawiam poniżej tekst oświadczenia KRASP-u. Dotyczy ono niezwykle ważnej kwestii - dyskusji w uczelniach. Niestety, oświadczenie nie zawiera informacji o przyczynach jego powstania. O ile ktoś z Czytelników posiada taką wiedzę proszę o nadesłanie komentarzy opisujących problemy w prowadzeniu otwartej, uniwersyteckiej dyskusji.

Oświadczenie KRASP

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Panie Profesorze,zmienił Pan swój życiorys na blogu. Wykreślono elementy o wyborach rektorskich. Proszę podać jaki procent głosów Pan otrzymał ostatnio.

Anonimowy pisze...

Myślę, ze powodem powstania tego dokumentu był incydent na wykładzie Pani Prof. Środy.

Anonimowy pisze...

Ciekawe czy występy pani Środy nie są przypadkiem próbą indoktrynacji i z czyich pieniędzy są opłacane takie wykłady.

Anonimowy pisze...

W naszej uczelni również stosunki muszą ulec zmianie, ponieważ są dalekie od doskonałości. W ostatnich latach próba dyskusji, a tym bardziej odrębne zdanie były srogo karane i można było stracić pracę. O zrozumieniu innych opcji, niekoniecznie gorszych mowy nie było. Tym bardziej poszanowania. Panowała pycha i wyniosłość oraz jedynie słuszne racje. Teraz się to cokolwiek zmieniło i mam nadzieję, ten kierunek będzie kontynuowany.

Anonimowy pisze...

Dopiero dzisiaj ( 20 marca) na stronie uczelni ukazało się Oświadczenie Prezydium KRASP-u , a może zostało przepisane z tego blogu?