25 września w 40. rocznicę powstania NZS w Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie byłych NZS-iaków (wstępnie przewidziana godzina to 16). Z powodu pandemii ta uroczystość jest opóźniona o rok, organizator, niestrudzony Przemek Miśkiewicz czeka na przybycie licznego grona dawnych studentów i założycieli organizacji z 1980 roku.

Do zobaczenia!

Jak wiecie, przygotowywaliśmy przez ostatnie pół roku album o NZS uczelni śląskich lat 80-90. I za chwilę będzie gotów. W trakcie y w Muzeum Śląskim - najprawdopodobniej o 16.00, co jeszcze potwierdzę. Promocja albumu, wspólne oglądanie filmu, występ chóru Zespołu Śląsk, który zaśpiewa kilka piosenek Kaczmara, Kelusa, ale też Kazika i innych - po prostu piosenki, które towarzyszyły nam w walce z komuną. Potem będziemy mogli zobaczyć się na wielkoformatowych zdjęciach i przypomnieć sobie, jak wyglądaliśmy podczas strajków 1981 roku, marszów i zadym czy wizyty papieskiej na Muchowcu. A po wszystkim bankiet- może już nie taki jak dawniej, ale będzie można zjeść smacznie przy winku czy piwku i pogadać z tymi, których nie widziało się czasami 30-40 lat. Spotkajmy się wszyscy, bo młodsi już nie będziemy. Powiadomcie innych ludzi tamtego czasu. Mam nadzieję, że covid nas nie zablokuje. Precz z komuną.

wtorek, 5 marca 2013

Hot news

Zgodnie z uchwałą 1/2013 Uczelnianej Komisji Wyborczej z dnia 4 marca 2013 r., konieczne jest przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Uczelnianego Kolegium Elektorów z grupy nauczycieli akademickich nie będących profesorami i doktorami habilitowanymi oraz wyborów na funkcję Prorektora ds. Klinicznych.
Zgodnie z zapisem statutowym wyboru należy dokonać w ciągu miesiąca od dnia zakończenia pełnienia tej funkcji przez Prof. dr hab. n. med. Wojciecha Króla.


9 komentarze:

Anonimowy pisze...

No nareszcie coś się ruszyło w tej wstydliwej sprawie. Szkoda,że nie podano do publicznej wiadomości powodów dymisji. To, co mówią w kuluarach nie da się powtórzyć, bo to wstyd i hańba. Teraz dopiero dowiadujemy się jakie tak naprawdę są niektóre osoby tamtej ekipy, które nami rządziły przez wiele lat. To pójdzie w Polskę.

Anonimowy pisze...

Jak żył, tak odszedł. Zawsze uważałem, że windowanie tego magistra to tragifarsa. Bye Bye królu!

Anonimowy pisze...

Rzeczywiście ten pan na takim stanowisku to był wstyd dla uczelni. Dobrze, ze jego działalność ograniczyła się to kilku miesięcy. Dwie kadencje na stanowisku dziekana pokazały do czego jest zdolny. Powód dymisji powinien być ogłoszony.

Anonimowy pisze...

A co takiego zrobił?! Bo mam wrażenie, że nikt faktycznie tego nie wie ale próbuje przedstawić sytuacje w złym świetle.

Anonimowy pisze...

Każdy ma prawo do obrony i prezentacji swego stanowiska, widać w całej sprawie jakieś niejasności. Czekamy na jasne deklaracje co się stało, gdyż nikt nie pamięta analogicznej sytuacji w uczelni. Zasługujemy na pełną informację.

Anonimowy pisze...

Ogólna dobra rada dla wszystkich kierowców: nie wsiadaj za kółko po pijoku. To grozi zarówno innym uczestnikom ruchu, osobom postronnym, jak i samemu kierującemu. Zresztą, każdy porządny człowiek o tym wie

Anonimowy pisze...

Ciekawe kogo zaproponuje Rektor na wakujące stanowisko, powinna to być osoba z Zabrza, giełda juz ruszyła...

Anonimowy pisze...

W SUM-ie niestety szykuje się kolejna afera. Na najbliższej RW w Zabrzu do Habilitacji startuje pan BK. To wieloletni dyrektor jednego ze szpitali. Człowiek, który w życiu nie prowadził zajęć dydaktycznych ze studentami, a w ostatnich 20. latach nie napisał samodzielnie żadnej pracy, ani też nie wygłosił żadnego referatu na temat własnych badań naukowych. Kolega Sieroń nadal kwitnie!

Anonimowy pisze...

Tu nie idzie o nowe nazwisko, tu trzeba nowej jakości...ale to chyba nie jest możliwe, niestety...