Czytelniku, bądź współautorem bloga!

Jeśli znasz interesujące fakty z życia naszej uczelni lub szkół wyższych w Polsce podziel się tą informacją z innymi. Wyślij mi swój tekst na podany adres internetowy, zamieszczę go niezwłocznie na blogu.Zapraszam Czytelników bloga do nadsyłania informacji dotyczących osiągnięć i sukcesów pracowników lub absolwentów naszej Uczelni. Mogłyby to być krótkie "newsy" lub nieco dłuższe teksty na podany adres poczty elektronicznej.

Zachęcam do podpisywania wypowiedzi przez jej autora; przy braku takiej zgody list opublikuję anonimowo niemniej proszę o dane autora do mojej wiadomości.

poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Prof. dr hab. n. med. Wojciech Pluskiewicz

Zabrze 30.04.2012

Katedra Chorób Wewnętrznych, Diabetologii
i Nefrologii, Zakład Chorób Metabolicznych
Kości, SUM


Szanowna Pani
Przewodnicząca Uczelnianej Komisji Wyborczej SUM
Prof. dr hab. n. med. Ewa BirknerZwracam się z uprzejmą prośbą do Pani, jako Przewodniczącej Uczelnianej Komisji Wyborczej SUM odpowiedzialnej za całość postępowania w czasie wyborów w uczelni na kadencję 2012-2016. Jak zapisano w kalendarzu wyborczym, na 11 maja zaplanowano debatę wyborczą z udziałem wszystkich kandydatów do objęcia urzędu rektora. To bardzo ważny dzień dla demokracji akademickiej, gdyż dobrze zaplanowana i prawidłowo przeprowadzona debata daje istotne wskazówki elektorom na kogo oddać swój głos. Zasady przeprowadzenia debaty powinny być przedmiotem uzgodnień między kandydatami. Muszą one uwzględniać oczekiwania wyborców np. niezbywalną możliwość zadawania kandydatom nieograniczonej liczby pytań. Proszę o zwołanie spotkania pod Pani przewodnictwem, na którym kandydaci do objęcia urzędu rektora uzgodnią zasady debaty wyborczej. Do 3 maja przebywam na urlopie, w późniejszym okresie jestem do Pani dyspozycji.Z poważaniem

Wojciech Pluskiewicz

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

30 kwietnia ukazał się Komunikat Rektora dotyczący terminu i trybu przesyłania pytań skierowanych do kandydatów na funkcję rektora. Czytamy,że pytania należy przesyłać drogą elektroniczną na adres: rektor@sum.edu w terminie od 30 kwietnia do 12 godz. 7 maja z podpisem i adresem e-mailowym. Jest też zamieszczony Protokół ze spotkania zorganizowanego przez Panią Rektor w dniu 27 kwietnia z kandydatami na funkcje rektora.

Anonimowy pisze...

Z jednej strony rekor 15000 wejść, z drugiej w ciągu miesiąca naliczyłem mniej niż 200 komentarzy. Czyli do powiedzenia na forum, nawet anonimowo ma co 75-80 zainteresowany. Te liczby ulegną zmiejszeniu, jeśli uwzględni się, że jedna osoba zagląda kilka razy. Niech więc będzie, że co 50 "zaglądacz" zabrał głos. To mało, jak na środowisko ludzi inteligentnych w obliczu ważnej rozgrywki...
Aż taka apatia? Bo przecież nie lęk, z racji anonimowości wypowiedzi.