25 września w 40. rocznicę powstania NZS w Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie byłych NZS-iaków (wstępnie przewidziana godzina to 16). Z powodu pandemii ta uroczystość jest opóźniona o rok, organizator, niestrudzony Przemek Miśkiewicz czeka na przybycie licznego grona dawnych studentów i założycieli organizacji z 1980 roku.

Do zobaczenia!

Jak wiecie, przygotowywaliśmy przez ostatnie pół roku album o NZS uczelni śląskich lat 80-90. I za chwilę będzie gotów. W trakcie y w Muzeum Śląskim - najprawdopodobniej o 16.00, co jeszcze potwierdzę. Promocja albumu, wspólne oglądanie filmu, występ chóru Zespołu Śląsk, który zaśpiewa kilka piosenek Kaczmara, Kelusa, ale też Kazika i innych - po prostu piosenki, które towarzyszyły nam w walce z komuną. Potem będziemy mogli zobaczyć się na wielkoformatowych zdjęciach i przypomnieć sobie, jak wyglądaliśmy podczas strajków 1981 roku, marszów i zadym czy wizyty papieskiej na Muchowcu. A po wszystkim bankiet- może już nie taki jak dawniej, ale będzie można zjeść smacznie przy winku czy piwku i pogadać z tymi, których nie widziało się czasami 30-40 lat. Spotkajmy się wszyscy, bo młodsi już nie będziemy. Powiadomcie innych ludzi tamtego czasu. Mam nadzieję, że covid nas nie zablokuje. Precz z komuną.

wtorek, 1 marca 2011

Wrocławskiej historii akademickiej z plagiatem w tle ciąg dalszy

Rektor AM Ryszard Andrzejak znów nie został odwołany

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

A propos plagiatów, może nie do końca to się wiąże ze sobą, ale trochę na pewno: Radio Szczecin podało już kilka tygodni temu informację o popełnieniu plagiatu w pracy habilitacyjnej nowego dziekana jednego z wydziałów Uniwersytetu Szczecińskiego (link dostępny np. tutaj ).

Za bardzo szczegółów nie znam, dzisiaj usłyszałem o tym w Trójce, ale może ktoś lepiej poinformowany się nimi podzieli?

Anonimowy pisze...

Jak widzę po ilości komentarzy: czas płynie i powoli wszyscy mają już tego dość. Może to też jest metoda...