Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

wtorek, 2 lutego 2016

Podsumowanie stycznia

W podsumowaniu stycznia nie sposób uniknąć problematyki wyborczej. Wybory władz uczelni zawsze stanowią ważne wydarzenie wyznaczając kierunki działań na 4 kolejne lata. Ta demokratyczna procedura jest ważnym prawem społeczności akademickiej i formą wyrażenia stanowiska dotyczącego generalnej oceny sytuacji w uczelni. Oczywiście najważniejszą rolę w życiu uczelni odgrywa Rektor. Dotąd urzędujący Rektor Prof. P. Jałowiecki otrzymał poparcie zdecydowanej większości głosujących elektorów. Pytanie czy ten fakt oznacza raczej poparcie tej kandydatury czy też wyraża ogólną akceptację sytuacji w uczelni.

Warto zadać parę pytań by uzyskać szerszy obraz. W poniższej ankiecie formułuję parę pytań, na początku marca zaprezentuję uzyskane wyniki ankiety. Proszę zaznaczyć odpowiedź „tak” lub „nie” dla dowolnej liczby odpowiedzi.

Create your own user feedback survey

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Info z dzisiejszego onet.pl - proszę porównać do minimalnych, skandalicznie niskich wynagrodzeń na uczelniach dla pracowników akademickich, utrwalonych od lat. W ten sposób po 1990 roku zniszczono w kraju całe pokolenia zdolnych i uczciwych naukowców oraz dydaktyków.

" Europa eksperymentuje z dochodem podstawowym. Fiński rząd myśli o przekazywaniu na konto każdego obywatela ok. 800 euro co miesiąc bez żadnych warunków. W tej samej sprawie odbędzie się w tym roku referendum w Szwajcarii. Z dochodem podstawowym flirtują też holenderskie miasta. Zwolennicy przekonują, że pewnej formie tego rozwiązania powinna przyjrzeć się również Polska".


Anonimowy pisze...

A raczej proszę porównać do pensji dyrektorów, prezesów, kierowników działów administracji, itp. ..

Anonimowy pisze...

Podstawowe pytanie: dlaczego wynagrodzenia pracowników akademickich są ustalane na najniższych stawkach dla danych grup ? Dlaczego nie wynagradza się pracowników odpowiednio do ich wkładu pracy ?

Anonimowy pisze...

"Trzeba jednak pamiętać, że ta administracja często właśnie dlatego tak funkcjonuje, ponieważ musi sprostać różnym przepisom prawnym państwa polskiego. Przykładowo dziesiątki pieczątek i podpisów na fakturach, to skutek idiotycznych przepisów prawnych. W naszym instytucie przykładowo jeden z dyrektorów zajmuje się głównie usuwaniem kwiatków z korytarzy bo przepisy przeciwpożarowe określają co, gdzie i jak ma wisieć. Oczywiście, podejście administracji do pracowników naukowych musi się zmienić, najlepiej jakby ich pensje były zależne od liczby grantów, jakie dostają naukowi. Wtedy nagle liczba procedur administracyjnych uległaby zmniejszeniu".
http://zmihor.blogspot.com/2016/02/deregulacja.html#comment-form

Anonimowy pisze...

Komunistyczny system od zawsze ma się dobrze. Taka sama żenująco niska płaca dla wszystkich bez względu co się robi. Noblista też dostał by minimum płacowe w naszej "skrzywionej" rzeczywistości.