Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

czwartek, 25 czerwca 2015

Wakacje

Wakacje już blisko, czas odpoczynku. W tym czasie raczej nie planuję zamieszczania tekstów na blogu, ale w razie pojawienia się ważnych wydarzeń zabiorę głos.
Dziękuję wszystkim odwiedzającym blog w ciągu minionym półroczu oraz Czytelnikom licznie zamieszczającym swe komentarze.
Życzę udanych wakacji!

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dramatyczny obraz nauki polskiej. Brak słów, aby to opisać.

http://habilitant2012.blox.pl/2015/07/Musze-ochlonac.html

Anonimowy pisze...

Bardzo ważne informacje dotyczące postępowań habilitacyjnych i definicji funkcjonariuszy publicznych, cytaty z jednego z forum:

"Funkcjonariuszem publicznym jest osoba, która wykonuje obowiązki wynikające z ustawy. W tym sensie członek Centralnej Komisji, czy przewodniczący komisji habilitacyjnej, jest funkcjonariuszem publicznym, nie prywatnym.

§ 13. Funkcjonariuszem publicznym jest::
4) osoba będąca pracownikiem administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego, chyba że pełni wyłącznie czynności usługowe, a także inna osoba w zakresie, w którym uprawniona jest do wydawania decyzji administracyjnych,
5)6) osoba zajmująca kierownicze stanowisko w innej instytucji państwowej,

"Wszyscy członkowie Rad Wydziału, wszyscy zaangażowani w sprawę członkowie CK".
"Dyrektor/Dziekan"
"przewodniczący komisji habilitacyjnej, skoro to KH podejmuje decyzje administracyjną"

Art. 33 ust. 1 ustawy o stopniach naukowych:
Centralna Komisja działa przy Prezesie Rady Ministrów i w zakresie wydawanych przez siebie decyzji pełni funkcje centralnego organu administracji rządowej.

Anonimowy pisze...

Do Szanownego Dyskutanta z godziny 8.45.
Muszę ochłonąć, pisze Szanowny Bloger. Widocznie jest jeszcze młody, starsi już przywykli do tych metod. Ale teraz poważnie: To nic nowego. Jak świat światem, donosy i oszczerstwa zawsze były metodą postępowania pewnej proweniencji ludzi. Teraz tylko znacznie łatwiej te haniebne procedery opisać. I raz opisane stają się znane dla całego świata. Na każdego z nas można napisać paszkwil, a czy prawdziwy, to nie ma znaczenia. Czy on ukradł rower, czy jemu ukradli, ale powszechnie będzie wiadomo, że zamieszany był w aferę z rowerem. I nie łudźmy się, że stanowimy szczególnie etyczną grupę inteligencką. Chamstwo wśród nas jest takie samo jak w innych grupach zawodowych.
Gdyby ktoś uważał że mało znam życie uczelni, że jest udziałem samych szlachetnych ludzi, to na tej uczelni przepracowałem ponad 30 lat, doszedłem do stanowiska prof. uczelnianego, i coś niecoś w tym czasie widziałem. Pozdrawiam,