Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Zapraszam do lektury książki o Niezależnym Zrzeszeniu Studentów w naszej Uczelni w latach 1980-81. To był niezwykle dynamiczny okres polskie...
Prof. dr hab. n. med. Wojciech Pluskiewicz jest absolwentem Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (1982 r). W roku 1980 był jednym z założycieli Niezależnego Zrzeszenia Studentów Ś.A.M. Instytut Pamięci Narodowej nadał mu status pokrzywdzonego. Przez służbę bezpieczeństwa scharakteryzowany jako: „...inicjator i założyciel NZS-u, aktywny uczestnik wielu negatywnych inicjatyw politycznych...”
Od 1994 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym S.U.M. Jest specjalistą chorób wewnętrznych (1989 r.). W roku 1993 uzyskał stopień naukowy doktora, a w 2000 stopień doktora habilitowanego na podstawie pracy pt. ”Pomiary ilościową metodą ultradźwiękową osób zdrowych (dzieci, kobiet i mężczyzn), kobiet w okresie pomenopauzalnym poddanych hormonalnej terapii zastępczej oraz kobiet i mężczyzn z przebytymi złamaniami o charakterze atraumatycznym: analiza oparta na grupie 3566 przypadków”. W 2001 roku był inicjatorem powstania Zakładu Chorób Metabolicznych Kości (pierwszego w kraju) oraz stworzył autorski program nauczania studentów medycyny w ramach zajęć z chorób wewnętrznych. W latach 1997-2023 opublikował w renomowanych periodykach medycznych, takich, jak: Journal of Bone and Mineral Research, Bone, Osteoporosis International, Maturitas, British Journal of Radiology, Journal of Clinical Densitometry, Ultrasound in Medicine and Biology, Dentomaxillofacial Radiology, Clinical Rheumatology, International Journal of Clinical Practice, Hormone and Metabolic Research, Journal of Bone Mineral Metabolism, Journal of Pediatrics Orthopaedics, Diabetologia, Medical Hypotheses, Gynecological Endocrinology, BMC Musculoskeletal Disorders, Journal of Ultrasound, Obesity Surgery, International Journal Journal of Surgery, Endokrynologia Polska, Public Health Nutrition, Climacteric, Journal of Musculoskeletal and Neuronal Interactions, Archives of Medical Sciences, Annals of Agric and Environmental Medicine, Journal of Human Health, Population and Nutrition, Aging Clin Exp Res, Adv Clin Exp Med i Information Sciences 1234 oryginalne prace. W 2024 roku nagrodzony Nagroda Ministra za całokształt dorobku. Łączny Impact Factor prac pełnotekstowych wynosi 398,256 (wg danych Biblioteki Głównej SUM, 09.11.2023), liczba cytowań 2405 i współczynnik Hirscha 27 (wg bazy Scopus z 17.11.2024). W 2003 roku uzyskał tytuł profesora, a w 2004 roku stanowisko profesora nadzwyczajnego, w 2010 profesora zwyczajnego. Pod jego kierunkiem 20 osób uzyskało stopień doktora nauk medycznych. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia naukowe przez Rektora S.U.M., a w 2004 i 2006 r. jego prace naukowe zostały wyróżnione Nagrodą Naukową Ministra Zdrowia. Jest organizatorem i kierownikiem naukowym podyplomowych kursów szkoleniowych dla lekarzy z zakresu chorób metabolicznych kości, ekspertem programu Horyzont 2020 oraz był ekspertem Unii Europejskiej w V, VI i VII Programie Ramowym. Odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest żonaty, ma dwóch synów, żona Bogna jest profesorem medycyny, a jego hobby to narciarstwo zjazdowe i turowe oraz rower.
8 komentarze:
Wiadomo, że ci, którzy są u koryta nigdy nie zmienią ordynacji na taką, która mogłaby ich od niego odgonić. Także na nieudaczników z PO, PiS, SLD i PSL jesteśmy raczej skazani, aż do momentu, w którym ten cały chory system zbankrutuje. A to nadejdzie już niebawem. Zresztą, jak mawiał ktoś światły: "gdyby wybory miały cokolwiek zmieniać to by ich zakazano".
Przyznam szczerze, że trochę się pogubiłem w budowaniu wizerunku Pana Profesora (w kierunku pozytywu) po tej próbie kandydowania na senatora RP, wiedząc, że Pan Profesor będzie ponownie kandydował na Rektora! Myślałem, że wybrał Pan Profesor jedną dyscyplinę, a nie wieloBÓJ.
Do Anonimowego z 18:55
Należy czytać ze zrozumieniem. Autorem cytowanego tekstu jest Zbigniew Kopczyński i to on próbował kandydować do Senatu RP a nie profesor Pluskiewicz. Zamiast złośliwości pod adresem profesora proponowałbym zrobić coś z własnym analfabetyzmem funkcjonalnym.
uzupełnienie dla Anonimowego z 18:55
Analfabetyzm funkcjonalny - sytuacja, w której osoby nieposiadające wykształcenia lub posiadające formalne wykształcenie nie potrafią wykorzystać wiedzy do tego, by sprawnie funkcjonować w codziennym życiu w nowoczesnym społeczeństwie.
Najczęściej pojęcie analfabetyzmu funkcjonalnego odnosi się do braku umiejętności poprawnego pisania, czytania ze zrozumieniem i prawidłowego dokonywania prostych obliczeń, rzadziej także do umiejętności obsługi współczesnych technologii, przede wszystkim technologii informacyjnych niezależnie od posiadania wiedzy na ich temat.
W takim razie to za trudne dla mnie. Pa pa
W takim tez razie Administrator kolejny
m swoim komentarzem, czy odnosnikiem czyni aluzje do przyszlego Senatora. Czy ten siepacz terminow to pojal?
Może warto dodać - by wyjaśnić pewne nieporozumienie - z Zabrza jest jeden kandydat w nadchodzących wyborach parlamentarnych, też o imieniu Wojciech. Dziekan Król kandyduje do Senatu RP.
Żeby nie było znowu nieporozumień, to okreslenie "siepacz" zostało zaczerpniete z powieści XX wieku i jako "siepacz terminów" odnosi się do Anonima z 18.55. Prostuje, by nie znaleźć się w kolumnie: "Śmiać się, czy płakać". Mam wrażenie, że tymi trzema wpisami kryje sie jakiś Moderator dyskusji-wszystko wyjasnia..
Prześlij komentarz