Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

poniedziałek, 29 sierpnia 2011

Newsletter MSiNW

Nr 16/2011

O kapitale intelektualnym na europejskich forach

W wywiadzie dla PAP minister Barbara Kudrycka wskazuje jako główne priorytety polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej pełne wykorzystanie kapitału intelektualnego Europy, wsparcie młodych badaczy, bardziej przyjazne procedury programu ramowego finansowania badań oraz ułatwienia w międzynarodowej wymianie naukowców. Zachęcamy do zapoznania się z treścią rozmowy opublikowanej w serwisie PAP - Nauka w Polsce.

Więcej środków na konkursy NCN!

Rada Narodowego Centrum Nauki zwiększyła pulę środków przeznaczonych na trzy z pięciu ogłoszonych w 2011 roku konkursów na finansowanie projektów badawczych z zakresu badań podstawowych. W ramach tych konkursów polscy naukowcy otrzymają łącznie ponad 450 mln zł zamiast wcześniej planowanych 250 mln zł. Dodatkowe środki zostaną rozdzielone pomiędzy badaczy, którzy do 17 czerwca złożyli wnioski w ramach trzech ogłoszonych w marcu 2011 przez Narodowe Centrum Nauki konkursów na finansowanie projektów badawczych.
Szczegółowe informacje

Wstępny harmonogram konkursów NCN w latach 2011-2012

Narodowe Centrum Nauki udostępniło wstępny harmonogram realizacji konkursów na finansowanie projektów badawczych w latach 2011-2012. Szczegółowe informacje na temat warunków, trybu oraz terminów rozpoczęcia poszczególnych konkursów zostaną umieszczone na stronie NCN po zatwierdzeniu odpowiednimi uchwałami Rady Narodowego Centrum Nauki.
Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem, który zawiera informacje na temat rodzajów konkursów oraz istotnych dla nich terminach.

MNiSW wspiera publikacje w najlepszych czasopismach: druga edycja „Iuventus Plus”

Rozpoczął się nabór wniosków w kolejnym konkursie w ramach programu „Iuventus Plus”. Celem programu jest wsparcie badań naukowych prowadzonych przez wybitnych młodych naukowców, zakończonych publikacją w najlepszych czasopismach naukowych oraz promocja i popularyzacja wyników tych prac. Do 15 września 2011 r. można zgłaszać projekty stanowiące kontynuację badań naukowych, których wyniki zostały opublikowane albo przyjęte do publikacji w czasopismach ujętych w aktualnym wykazie Journal Citations Report (JRC) lub Reference Index for the Humanities (ERIH).
Szczegółowe informacje o programie i procedurze konkursowej

Drugi polsko-izraelski konkurs na projekty badawczo-rozwojowe

Przypominamy o drugim wspólnym konkursie Polski i Izraela na projekty badawczo-rozwojowe ukierunkowane na rozwijanie innowacyjnych produktów oraz rozwiązań technologicznych mających realne perspektywy zastosowań komercyjnych. Wynikiem prac realizowanych w ramach dofinansowanych projektów powinny być rozwiązania gotowe do praktycznego zastosowania, mające potencjał rynkowy dla Polski, Izraela i Europy. Termin składania wniosków upływa 10 października 2011 r.
Więcej informacji o konkursie

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Lepiej, aby Pani minister zmieniła system wynagrodzeń dla pracowników akademickich bez habilitacji, ponieważ już teraz nauczyciel nauczania początkowego w wiejskiej szkole gminnej posiada znacznie wyższe uposażenie, niż doświadczony naukowiec z doktoratem. Ale to typowa polityka upodlenia finansowego niektórych grup zawodowych w tym kraju.