Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

czwartek, 7 kwietnia 2011

Ankieta dotycząca wykładów dla V Roku Wydziału Lekarskiego w Zabrzu

Poniższe pytania skierowałem do studentów w celu uzyskania ich oceny wykładów. Na moim wykładzie na początku semestru zimowego było około 40 osób.

Na ankietę odpowiedziało 40 osób z piątego roku wydziału lekarskiego.

 1. Na ilu wykładach byłaś (eś) w semestrze zimowym?
  procent odp.il. udzielonych odpowiedziodpowiedź
  15%6żadnym
  72,5%29kilku
  7,5%3wszystkich

 2. Który wykład był najciekawszy? Podaj tytuł wykładu i nazwisko wykładowcy
  procent odp.il. udzielonych odpowiedziodpowiedź
  32,5%13lista poniżej

  1. farmakologia kliniczna dr Mitręga
  2. doc. Śnit "Diagnostyka białkomoczu"
  3. nie
  4. wykład z cukrzycy, prof. Strojek
  5. cukrzycy Prof. Strojek
  6. Medycyna ratunkowa, prof. Piotr Knapik
  7. wykłady prof. Strojka dotyczące cukrzycy - dostaliśmy konspekty mogliśmy skupić się na słuchaniu wykład był prowadzony w ciekawy sposób i dotyczył spraw przydatnych w klinice a nie suchych faktów, które każdy może w książce przeczytać
  8. farmakologia kliniczna
  9. byłam tylko na 2 z farmakologii klinicznej bo musiałam
  10. wprowadzenie do ginekologii
  11. wykłady są wspaniałe, chodzę od 1 roku na większość i uważam, że moja wiedza znacząco się wzbogaca dzięki nim. Kto nie chodzi na wykłady to frajer. Tyle.
  12. żaden, na którym byłam nie był ciekawy
  13. Prof. Kalarus Zaburzenia rytmu- EkG

 3. Czy wykłady są w ogóle potrzebne?
  procent odp.il. udzielonych odpowiedziodpowiedź
  50%20tak
  37,5%15nie

 4. Co należy zmienić (zaznacz wszystkie odpowiedzi właściwe wg Ciebie)
  procent odp.il. udzielonych odpowiedziodpowiedź
  72,5%35,8%29godziny ich odbywania
  35%17,3%14wykładowców
  22,5%11,1%9miejsce
  40%19,8%16tematykę
  32,5%16&13inne:

  1. Stworzyć w końcu dzień wykładowy. Np. na zasadzie o 1h więcej ćwiczeń, ale przed 4dni a piątek lub poniedziałek cały przeznaczyć na wykłady. Osoby chcące się rozwijać w kołach naukowych i innych przedsięwzięciach naukowych, które mogą odbywać się tylko po południu muszą dokonać wyboru - albo wykład albo zajęcie dodatkowe. Do tego wykłady/fakultety w piątki do godziny 20:30 (a takie się zdarzały) są bezsensownym rozwiązaniem - student po całym tygodniu jak choćby znajdzie czas na ten wykład to i tak już na nim nie myśli, przemęczony całym tygodniem i zwykle piątkowym zaliczeniem bloku.
  2. zaangażowanie wykładowców w przygotowanie się do wykładu
  3. powinno sie je trochę ożywić może konspekty do uzupełniania dla studentów
  4. anulować wykłady
  5. punktualność asystentów, wcześniejsze powiadamianie studentów o nieodbyciu się wykładu
  6. podejście uczelni do studenta
  7. sposób przedstawiania danego tematu, nie czytanie skopiowanej książki
  8. zlikwidować je
  9. Treść wykładów nie powinna pokrywać się z treścią ćwiczeń/prelekcji/seminariów
  10. Podobno jest propozycja aby wykłady odbywały sie jednego dnia od rana zamiast zajęć. I tak by ludzie nie chodzili. Nic nie trzeba zmieniać-kto chce będzie chodził w tych godzinach jakie są wyznaczone aczkolwiek mógłby się zaczynać ciut wcześniej (np. 15)
  11. sposób prowadzenia (prezentacje są często przepisane słowo w słowo z książki)
  12. brak tematyki podanej wcześniej i niemożliwość przygotowania sie przez studenta, prezentacje to przepisane podręczniki, częstokroć to wykładowcy nie pojawiają się na wykładach bez zapowiedzi co skutecznie zniechęca studentów
  13. bez sensu jest słuchanie przepisanego Szczeklika, wole przeczytać w domu w ciągu 30 minut niż słuchać przez 2 godziny

 5. Najsilniejszą stroną wykładów jest:
  procent odp.il. udzielonych odpowiedziodpowiedź
  20%8poziom merytoryczny
  30%12zawartość tematyczna nieobecna w czasie innych zajęć
  7,5%3atrakcyjna prezentacja

 6. Najsłabszą stroną wykładów jest:
  procent odp.il. udzielonych odpowiedziodpowiedź
  25%10słaby poziom metytoryczny
  62,5%25późna godzina ich odbywania
  5%2miejsce ich odbywania

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Opinie, których zebrania Profesor się podjął są bardzo istotne! Gdyby przeprowadzić podobne badania dla całego wydziału przypuszczam, że wynikałyby z nich podobne wnioski. Zapewne początkowo nie miałyby one żadnego przełożenia praktycznego w harmonogramie, lecz mówienie o tym co złe i przypominanie daje nadzieje na wprowadzenie zmian i ułatwienia nauczania. Wydaje mi się, że problem jest poważny a jego naprawa nie wymaga cudów. Modyfikacja planu, i przypomnienie wykładowcom, że nie ilość a jakość się liczą chyba nie są czymś trudnym?