Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Zapraszam do lektury książki o Niezależnym Zrzeszeniu Studentów w naszej Uczelni w latach 1980-81. To był niezwykle dynamiczny okres polskie...
Prof. dr hab. n. med. Wojciech Pluskiewicz jest absolwentem Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (1982 r). W roku 1980 był jednym z założycieli Niezależnego Zrzeszenia Studentów Ś.A.M. Instytut Pamięci Narodowej nadał mu status pokrzywdzonego. Przez służbę bezpieczeństwa scharakteryzowany jako: „...inicjator i założyciel NZS-u, aktywny uczestnik wielu negatywnych inicjatyw politycznych...”
Od 1994 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym S.U.M. Jest specjalistą chorób wewnętrznych (1989 r.). W roku 1993 uzyskał stopień naukowy doktora, a w 2000 stopień doktora habilitowanego na podstawie pracy pt. ”Pomiary ilościową metodą ultradźwiękową osób zdrowych (dzieci, kobiet i mężczyzn), kobiet w okresie pomenopauzalnym poddanych hormonalnej terapii zastępczej oraz kobiet i mężczyzn z przebytymi złamaniami o charakterze atraumatycznym: analiza oparta na grupie 3566 przypadków”. W 2001 roku był inicjatorem powstania Zakładu Chorób Metabolicznych Kości (pierwszego w kraju) oraz stworzył autorski program nauczania studentów medycyny w ramach zajęć z chorób wewnętrznych. W latach 1997-2023 opublikował w renomowanych periodykach medycznych, takich, jak: Journal of Bone and Mineral Research, Bone, Osteoporosis International, Maturitas, British Journal of Radiology, Journal of Clinical Densitometry, Ultrasound in Medicine and Biology, Dentomaxillofacial Radiology, Clinical Rheumatology, International Journal of Clinical Practice, Hormone and Metabolic Research, Journal of Bone Mineral Metabolism, Journal of Pediatrics Orthopaedics, Diabetologia, Medical Hypotheses, Gynecological Endocrinology, BMC Musculoskeletal Disorders, Journal of Ultrasound, Obesity Surgery, International Journal Journal of Surgery, Endokrynologia Polska, Public Health Nutrition, Climacteric, Journal of Musculoskeletal and Neuronal Interactions, Archives of Medical Sciences, Annals of Agric and Environmental Medicine, Journal of Human Health, Population and Nutrition, Aging Clin Exp Res, Adv Clin Exp Med i Information Sciences 1234 oryginalne prace. W 2024 roku nagrodzony Nagroda Ministra za całokształt dorobku. Łączny Impact Factor prac pełnotekstowych wynosi 398,256 (wg danych Biblioteki Głównej SUM, 09.11.2023), liczba cytowań 2405 i współczynnik Hirscha 27 (wg bazy Scopus z 17.11.2024). W 2003 roku uzyskał tytuł profesora, a w 2004 roku stanowisko profesora nadzwyczajnego, w 2010 profesora zwyczajnego. Pod jego kierunkiem 20 osób uzyskało stopień doktora nauk medycznych. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia naukowe przez Rektora S.U.M., a w 2004 i 2006 r. jego prace naukowe zostały wyróżnione Nagrodą Naukową Ministra Zdrowia. Jest organizatorem i kierownikiem naukowym podyplomowych kursów szkoleniowych dla lekarzy z zakresu chorób metabolicznych kości, ekspertem programu Horyzont 2020 oraz był ekspertem Unii Europejskiej w V, VI i VII Programie Ramowym. Odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest żonaty, ma dwóch synów, żona Bogna jest profesorem medycyny, a jego hobby to narciarstwo zjazdowe i turowe oraz rower.
5 komentarze:
Szanowny Panie Profesorze
Dobrze, że poprosił Pan o zarobki kanclerza, które przecież zgodnie z ustawą nie są tajne. W przeciwnym wypadku nie dowiedzielibyśmy się nigdy ile ona zarabia. Rozmijanie się z obowiązującym prawem i jego falandyzowanie są na porządku dziennym w naszej uczelni. I za to nie grozi im żadna kara, dlatego się nie boją. ZZ Solidarność zwracał się w tej sprawie kilkakrotnie i zawsze uzyskiwał wymijające albo pokrętne odpowiedzi. Pod naciskiem za odpowiedż musiał przyjąć obowiązujący taryfikator płacowy w szkolnictwie wyższym. Oczywiście było to jawne kłamstwo, ponieważ premie przyznawane kanclerzowi stanowiły wielokrotność jej zarobków i daleko odbiegały od przyjętych prawnie ustaleń. Jej zarobki mają się nijak do samodielnych pracowników nauki (docentów i profesorów. A podległa kancerzowi administracja działa fatalnie. O wiele gorzej od krytykowanej powszechnie poprzedniej administracji.
Życzę powodzenia tej akcji i czekam niecierpliwie na odpowiedź (mam nadzieję że Pan Profesor opublikuje ją na blogu).
Szanowny Panie Profesorze
Myślę, że będę wyrazicielem wielu pracowników jeśli zapytam o te niezrealizowane podwyżki i poproszę ZZ Solidarność o dogłębne wyjaśnienie tej sprawy. Bo to co dostaliśmy to jednorazowa zapomoga, a nie podwyżka. W styczniu wszystko wróciło do normy. Proszę o sprawdzenie czy zapisy w ustawie budżetowej mówią o podwyżkach wynagrodzeń dla nauczycieli akademickich. Jeżeli tak to przecież nie zostały one w naszej uczelni zrealizowane. Powinniśmy dostać nowe aneksy do umów o pracę z wyższą stawką uposażenia zasadniczego. Ostatni Senat wyraził zgodę na przesunięcie środków własnych uczelni na fundusz osobowy. Na co więc wciąz władze czekają?
Panie Profesorze!!!
W Panu cała nadzieja w ujawnieniu prawdy o etosie Kanclerza SUM- pani Kuraszewskiej. Już z wcześniej ujawnionych zarobków p. Kuraszewskiej wynika bezsprzecznie jedno ona kocha tylko siebie. Skandalem bowiem jest na skalę światową, aby Profesor belwederski zarabiał kilkakrotnie mniej od pracownika pełniącego funkcję administracyjną.To administrowanie jest ogromnie kontrowersyjne i polega na mobbingu pracowników. Sensownych i konstruktywnych działań administracyjnych nie było. Czy za arogancki styl sprawowania władzy można otrzymywać takie wynagrodzenie?
Szkoda,że prośba skierowana do Solidarności o pomoc w sprawie niezrealizowanych podwyżek nie jest skierowana bezpośrednio do adresata np drogą e-mailową. Nie mniej postanawiam odpowiedzieć na anonimowy wpis.Pod datą 16 XI 2009 jest zamieszczone z dnia 10 XI 2009 pismo JM Rektor w którym jesteśmy poinformowani ,że :"jest brak pewności uczelni czy w ostatecznej wersji budżetu na 2010 rok zostaną ujęte środki na zabezpieczenie skutków podwyżek wynagrodzeń w 2009 roku" dlatego w 2009 roku zamiast podwyżki ( tak jak w uczelniach nie podległych MZ) otrzymaliśmy dodatek.W piśmie NSZZ Solidarność z dnia 16 XI 2009 skierowanym do JM Rektor czytamy : środki finansowe wynikające ze skutków podwyżek( u nas dodatków ) w 2009 roku z informacji, które otrzymaliśmy w MZ zostały ujęte w projekcie ustawy budżetowej na 2010 rok.Ta informacja w dniu 4 stycznia została potwierdzona na spotkaniu KSN w Ministerstwie Szkolnictwa Wyższego z Panem Ministrem Jurkiem . Oznacza to,że środki na podwyżki były i są zabezpieczone w budżecie uczelni w 2010 roku. Związek przygotowuje się do negocjacji w sprawie ustawowych podwyżek ( patrz aktualny wykaz zatrudnienia i wynagrodzeń ŚUM "12 listopad 2009), będziemy postulowali o "wyprostowanie" wielu nieprawidłowości w sektorze płacowym. Czekamy, aby władze uczelni uwierzyły ,że w przekazanym budżecie ( jest to marzec)otrzymały środki na podwyżki.prof. Aleksandra Kochańska
Prześlij komentarz