Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

niedziela, 31 stycznia 2010

Hot news!

Z przyjemnością informują, że dr n. med. Maciej Hamankiewicz ze Śląskiej Izby Lekarskiej został wybrany prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Izby Lekarskie to towarzystwo wzajemnej adoracji służace wyłącznie do "robienia sobie dobrze" za sciągane z nas przymusowo pieniądze. Gdyby można było zrezygnować z przynależności di tegoż towarzystwa, to, jak sądzę, uczyniłoby to 80% lekarzy.
Nie przypominam sobie, aby przez wiele lat swego istnienia Izby osiągnęły jakis sukces służący ogółowi lekarzy, natomiast widać jasno, jak funkcje w Izbie dają korzyść osobom je pełniącym. My odczyuwamy tylko uciązliwości związane z załatwianiem spraw urzędowych w Izbach. Odczuwamy także nieuzasadnione podwyższanie składek, za które otrzymujemy jadynie makulaturę do skrzynek pocztowych.

A więc Radziwiłł, Hamankiewicz, czy ktokolwiek inny... Jaka to różnica?

DARK LORD pisze...

Analiza listy zaangażowanych w pracę ŚIL i obecność na niej niektórych nazwisk ("wybitnych etyków i legislatorów") powoduje u mnie chęć zaprzestania płacenia składek, cóż ale to spowodować może utratę PWZ, niestety będę płacił dalej...............

Anonimowy pisze...

Niestety, zdania środowiska lekarskiego w dużej mierze jest zgodne z poglądami przedstawionymi we wcześniejszych komentarzach...

Anonimowy pisze...

Kiedyś K. Radziwiłł napisał w GL " Jesteśmy skazani na sukces" miało być o lekarzach ale sukces chyba odniósł tylko on. Nic nie stało się dobrego dla płacących składki. Założenie gabinetu 450 -jak w kościele dajesz na tacę ale jak coś chcesz to trzeba osobno zapłacić. Obrażają nas jak chcą wszyscy a IL wydaje jakąś gazetkę do czytania przez obrażanych zamiast nasze pieniadze wydać na kilka spektakularnych spraw sądowych , które by może ukróciło praktyki dokopania służbie zdrowia. Pozdrawiam . Przypominam , że niektórzy z nas mimo płacenia składek nie uzyskiwali zgody na Praktyki Lekarskie.

Anonimowy pisze...

Dajmy szanse p. Hamankiewiczowi...