Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

poniedziałek, 7 września 2009

Wydarzenia w Śląskim Uniwersytecie Medycznym nadal w centrum zainteresowania prasy

Dyrektor katowickiego GCM odwołany

6 komentarze:

Anonimowy pisze...

To następny szpital kliniczny SUM o którym jest głośno. I co z tego, że pani rektor teraz odwołała dyrektora, dla mnie ważniejsze jest, że to pani rektor takich dyrektorów wybiera!!!!! Jak widać dopiero kontrola NIK może doprowadzić do zmian na dyrektorskich stołkach. A gdzie przez te wszystkie lata była rada społeczna tego szpitala, a kontrola i nadzór SUM????? Na szczęscie takie historie udarzają w rektora SUM, na nieszczęście w pracowników też....Ciekawe kiedy NIK skontroluje SPSK 1 w Zabrzu i sam SUM. Już nie mogę się doczekać!!!!

Anonimowy pisze...

Rada Społeczna każego szpitala jako organ nadzorczy pełni istoną, jeżeli nie najważniejszą rolę w kierowaniu jednostką opieki zdrowotnej. Od jej decyzji zależy prawidłowe funkcjonowanie dużego szpitala. Członkowie rady społecznej powoływani są na to stanowisko powinni odznaczać się wysokimi kwalifikacjami w zakresie zarządzania szpitalami klinicznymi oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe plus niekwestionowaną postawą etyczną.

Anonimowy pisze...

Listę powołanych członków rady społecznej można znaleźć w spisie rozporządzeń ŚUM z roku 2008.

Anonimowy pisze...

cytat wybranego fragentu ze statusu szpitala:

Rada Społeczna szpitala jest organem inicjującym i opiniodawczym oraz organem doradczym dyrektora Szpitala.

Do zadań Rady Społecznej należy:
1.Przedstawianie wniosków i opinii w sprawach:

a)zmiany lub rozwiązania umowy o udzielenie publicznego zamówienia na świadczenie zdrowotne,
b)zbycia środka trwałego oraz zakupu lub przyjęcia darowizny nowej aparatury i sprzętu medycznego,
c)związanych z przekształceniem lub likwidacją Szpitala, jego przebudową, rozszerzeniem lub ograniczeniem działalności,
d)przyznawania nagród Dyrektorowi Szpitala,
e)rozwiązania stosunku pracy lub umowy cywilnoprawnej o zarządzanie publicznym zakładem opieki zdrowotnej z Dyrektorem Szpitala.

2.Przedstawianie Dyrektorowi Szpitala wniosków i opinii w sprawach:

a)planu finansowego i inwestycyjnego,
b)rocznego sprawozdania z realizacji planu finansowego i inwestycyjnego,
c)kredytów bankowych lub dotacji,
d)podziału zysku.

Zakres uprawnień bardzo szeroki, nadrzędny w stosunku do dyrektora szpitala

Anonimowy pisze...

Artykuł w Gazecie Wyborczej, wydanie katowickie 12/09/2009:

"Spór o zwolnionego dyrektora szpitala w Ochojcu".

Może ktoś z szanownych koleżanek/kolegów odpowie na pytanie, czy Narodowy Fundusz Zdrowia dopuszcza podwójne finansowanie leczenia tego samego pacjenta ? z pieniędzy NFZ, czyli z kieszeni podatnika i równocześnie z pieniędzy od firmy w ramach badania klinicznego ?
Czy wszystko jest w porządku, czy może zachodzi konflikt interesów i przepisów ustawy o powszechnym ubezpieczeniu w Narodowym Funduszu Zdrowotnym ?

Anonimowy pisze...

Dlaczego odpowiedzialność za wszystko dotyczy tylko dyrektora? A rada społeczna tego szpitala? Jej przewodniczący? Dlaczego nikt nie pisze o tych ludziach? Dlatego sie milczy, bo część członków rady jest profesorami, znajomymi pani rektor? A może jeszcze jest tak, że w Ochojcu pracują dzieci członków rady społecznej? Czy tak powinno być? Czy to nie konflikt interesów?