Czytelniku, bądź współautorem bloga!

Jeśli znasz interesujące fakty z życia naszej uczelni lub szkół wyższych w Polsce podziel się tą informacją z innymi. Wyślij mi swój tekst na podany adres internetowy, zamieszczę go niezwłocznie na blogu.



Zapraszam Czytelników bloga do nadsyłania informacji dotyczących osiągnięć i sukcesów pracowników lub absolwentów naszej Uczelni. Mogłyby to być krótkie "newsy" lub nieco dłuższe teksty na podany adres poczty elektronicznej.

Zachęcam do podpisywania wypowiedzi przez jej autora; przy braku takiej zgody list opublikuję anonimowo niemniej proszę o dane autora do mojej wiadomości.

środa, 11 listopada 2015

Uwagi o polskiej nauce

To moja cegiełka do myślenia o niezbędnych zmianach w organizacji Nauki

dr inż Feliks Stalony-Dobrzański
Akademicki Klub Obywatelski Kraków

Polski Nobel – i rzeczywistość

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Pięknie słowa - niestety będzie coraz gorzej, a na emeryturze minimum do przeżycia. Oto cała prawda o świecie akademickim...

Anonimowy pisze...

Dodając: nieustanna walka o przetrwanie, hipokryzja i udowadnianie samemu sobie, że praca naukowa ma sens (a czy ma sens ?).

Anonimowy pisze...

Porównajcie wynagrodzenia pracowników akademickich i np. rezydentów. Absolwent na rezydenturze otrzymuje więcej niż pracownik z doktoratem. To pokazuje jak nisko jest "wyceniana" praca badacza, poniżej wszelkich regulacji.