Czytelniku, bądź współautorem bloga!

Jeśli znasz interesujące fakty z życia naszej uczelni lub szkół wyższych w Polsce podziel się tą informacją z innymi. Wyślij mi swój tekst na podany adres internetowy, zamieszczę go niezwłocznie na blogu.Zapraszam Czytelników bloga do nadsyłania informacji dotyczących osiągnięć i sukcesów pracowników lub absolwentów naszej Uczelni. Mogłyby to być krótkie "newsy" lub nieco dłuższe teksty na podany adres poczty elektronicznej.

Zachęcam do podpisywania wypowiedzi przez jej autora; przy braku takiej zgody list opublikuję anonimowo niemniej proszę o dane autora do mojej wiadomości.

wtorek, 27 stycznia 2015

Hot news

Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Wydziału w Zabrzu w tajnym głosowaniu zapadła decyzja o nadaniu stopnia doktora habilitowanego kandydatowi z Lublina. To bardzo dobra wiadomość, przeważyła ocena merytoryczna, a dodatkowe opinie osób trzecich ingerujących w ten proces nie zostały wzięte pod uwagę. Nie podaję nazwiska habilitanta, bo nie mam od niego stosownego upoważnienia, ale przecież w tej spraswie chodzi o zasady obowiązujące w świecie nauki.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Bardzo dobra wiadomość Panie Profesorze ! Nareszcie ten dziwny (delikatnie powiedziane)system zaczyna być normalny i transparentny.

Anonimowy pisze...

witam, niestety na posiedzenie RW zostali zaproszeni jedynie samodzielni pracownicy nauki chociaz byla to jedynie kontynuacja ... mysle ze to nie dobra nauka dla ludzi, ktorzy dopiero beda zdobywali stopnie dr hab. i profesora .... wiem ze nie mogliby glosować, ale są pełnoprawnymi członkami RW wybranymi przez spoleczność uniwersytetu i napewno wysłuchaliby wiele ciekawych opinii - gratuluję niezależności. W ramach podsumowania należy pogratulować VIVAT ACADEMIA VIVAT PROFESORES. PAT

Anonimowy pisze...

Być może zadam tzw. "głupie pytanie". Dlaczego Kandydat z Lublina habilituje się w Zabrzu?
Zwykle w takiej sytuacji można doszukać się istotnej przyczyny (drugiego dna?). Czyżby macierzysta Uczelnia nie miała uprawnień?