Czytelniku, bądź współautorem bloga!

Jeśli znasz interesujące fakty z życia naszej uczelni lub szkół wyższych w Polsce podziel się tą informacją z innymi. Wyślij mi swój tekst na podany adres internetowy, zamieszczę go niezwłocznie na blogu.Zapraszam Czytelników bloga do nadsyłania informacji dotyczących osiągnięć i sukcesów pracowników lub absolwentów naszej Uczelni. Mogłyby to być krótkie "newsy" lub nieco dłuższe teksty na podany adres poczty elektronicznej.

Zachęcam do podpisywania wypowiedzi przez jej autora; przy braku takiej zgody list opublikuję anonimowo niemniej proszę o dane autora do mojej wiadomości.

czwartek, 21 listopada 2013

Prawdziwe miejsce polskiej nauki

Wczorajsze wydarzenia były dobrą ilustracją, jakie jest miejsce nauki i szkolnictwa wyższego w ogóle w polskim życiu publicznym. Stało się tak przy okazji tzw. rekonstrukcji rządu RP. Zmiana na stanowisku Ministra Nauki przeszła prawie niezauważona, a uwagę skupili inni nowo mianowani ministrowie. Nie dziwi zainteresowanie rotacją na stanowisku ministra finansów, bo ten resort wpływa na wszystkie sfery życia. Tylko nieliczne dotyczyły nowej Pani Minister Prof. L. Kolarskiej-Bobińskiej, co jest niezłym testem na umiejscowieniem polskiej nauki w orbicie spraw krajowych. Inne nominacje były znacznie bardziej zauważone.
Nauka i uniwersytety są na szarym końcu zainteresowania tak dla klasy politycznej, jak i społeczeństwa, jako całości. To nie jest dobry prognostyk na przyszłość

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Szanowny Panie Profesorze, Szanowni Dyskutanci: przypomina mi się kawał: Jest powódź. Rzeka wylała. Całe pole zalane na półtora metra wodą. Nagle widać jak na powierzchni wody płynie piórko, raz pod prąd, zwyrta się i z prądem, zaś pod prąd i zaś z prądem ... Co to jest? A to Stachu ubroł kapelus i powiedzioł że pierdoli powódź, idzie orać.
Pan Panie Profesorze, jest takim Stachem. Z szacunkiem, ...

Anonimowy pisze...

A czym, według Pana maja się interesować? Kolejnym listem otwartym, kolejnym plagiatem, czy może spółdzielnia w NCN? A może kolejnym narzekaniem, że studenci sa głupi, bo przecież ich wykładowcy to sami nobliści. A może marduzeniem, że trzeba publikować?

Nie, Panie Prodesorze, nie ma się czym interesować.