Czytelniku, bądź współautorem bloga!

Jeśli znasz interesujące fakty z życia naszej uczelni lub szkół wyższych w Polsce podziel się tą informacją z innymi. Wyślij mi swój tekst na podany adres internetowy, zamieszczę go niezwłocznie na blogu.Zapraszam Czytelników bloga do nadsyłania informacji dotyczących osiągnięć i sukcesów pracowników lub absolwentów naszej Uczelni. Mogłyby to być krótkie "newsy" lub nieco dłuższe teksty na podany adres poczty elektronicznej.

Zachęcam do podpisywania wypowiedzi przez jej autora; przy braku takiej zgody list opublikuję anonimowo niemniej proszę o dane autora do mojej wiadomości.

wtorek, 27 grudnia 2011

O plagiatach

Z życia wrocławskiej AM


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jak widać, to nie tylko wrocławska AM, inne ośrodki też mają swoje "wątpliwe" osiągnięcia. Ale Wrocław jest w niechlubnej czołówce i co gorsze, "zaraza" nieuczciwości i nierzetelności naukowej przechodzi teraz z AM na AWF...

Zdzislaw M. Szulc pisze...

Problem ten wciaz tkwi w srodowisku i, niestety, nic nie wskazuje,ze zostana wkrotce podjete zdecydowane kroki aby zjawiska zwiazane z nierzetelnoscia naukowa znacznie ograniczyc/usunac z polskich uczelni.

Co wiecej, prezentowane opinie n/t tolerancji tych wykroczen i sposobu wprowadzenia zasad i metod do ich ograniczania, sa, o dziwo, wciaz rozbiezne (http://nfaetyka.wordpress.com/2011/12/20/zasady-rzetelnosci-naukowej-dla-studentow/#comments)?!

Do historii zmian na lepsze w 2011r mozna wpisac jedynie fakt powolania pierwszego w kraju Rzecznika Akademickiego na Uniwersyctecie Warszawskim (http://www.uw.edu.pl/aktualnosci/ombudsman.html)!