25 września w 40. rocznicę powstania NZS w Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie byłych NZS-iaków (wstępnie przewidziana godzina to 16). Z powodu pandemii ta uroczystość jest opóźniona o rok, organizator, niestrudzony Przemek Miśkiewicz czeka na przybycie licznego grona dawnych studentów i założycieli organizacji z 1980 roku.

Do zobaczenia!

Jak wiecie, przygotowywaliśmy przez ostatnie pół roku album o NZS uczelni śląskich lat 80-90. I za chwilę będzie gotów. W trakcie y w Muzeum Śląskim - najprawdopodobniej o 16.00, co jeszcze potwierdzę. Promocja albumu, wspólne oglądanie filmu, występ chóru Zespołu Śląsk, który zaśpiewa kilka piosenek Kaczmara, Kelusa, ale też Kazika i innych - po prostu piosenki, które towarzyszyły nam w walce z komuną. Potem będziemy mogli zobaczyć się na wielkoformatowych zdjęciach i przypomnieć sobie, jak wyglądaliśmy podczas strajków 1981 roku, marszów i zadym czy wizyty papieskiej na Muchowcu. A po wszystkim bankiet- może już nie taki jak dawniej, ale będzie można zjeść smacznie przy winku czy piwku i pogadać z tymi, których nie widziało się czasami 30-40 lat. Spotkajmy się wszyscy, bo młodsi już nie będziemy. Powiadomcie innych ludzi tamtego czasu. Mam nadzieję, że covid nas nie zablokuje. Precz z komuną.

sobota, 7 maja 2011

Dalszy ciąg historii z polskiego życia uniwersyteckiego, czyli Rzeczpospolita Polska (RP) jako Rzeczpospolita Kolesiów (RK)

Protest NSZZ Solidarność 80 przeciwko decyzji o tymczasowym pełnieniu funkcji rektora A.M. przez prof. Jerzego Rudnickiego i inne apele skierowane do Premiera RP Donadla Tuska

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Porażający i przerażający obraz polskiej nauki. Tylko układy i znajomości się liczą, prawo nie istnieje lub jest to jakaś jego karykatura w najgorszym wydaniu.

Anonimowy pisze...

Szkoda, ze bez nazwisk i konkretow... Only naming and shaming!