Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

sobota, 18 sierpnia 2018

Koniec wakacji

Wakacje w pełni, lato dopisuje i codzienność została zepchnięta na dalszy plan. Ale zwykłe czynności niebawem zajmą miejsce czynnościom typowym dla urlopu. Wiem, że w uczelniach trwa analiza treści ustawy 2.0. Szkoda, że tak późno dowiadujemy się w jakim kierunku idą zmiany. Nie neguję potrzeby reform, ale zawsze najgorsza jest niepewność. Niewiadomych - po wstępnej analizie ustawy - jest wiele. Przykładowo: jak długo będą pracować profesorowie: do wieku 65 lat czy tak jak aktualnie do 70-tki? Co z zapisem, że w jednej uczelni nie mogą funkcjonować dwa takie same wydziały? Są co najmniej trzy uczelnie medyczne w kraju mające dwa wydziały lekarskie. Trudno pojąć sens takiej zmiany, a problemy dla naszej uczelni będą ogromne. Jak scalić (i w jakim celu?!) wydziały lekarskie w Zabrzu i Katowicach?
Nasuwa się powiedzenie: od mieszania herbata nie staje się słodsza...

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Pozwoli Pan Profesor że się wypowiem na tematy postawione pytania.

Profesorowie moim zdaniem powinni przechodzić na emeryturę w wieku 65 lat, raz że to słuszny wiek na odpoczynek, dwa trzeba wreszcie zrobić miejsce dla młodych.
Moim skromnym zdaniem już dzisiaj posiedzenia rad wydziałów przypominają spotkania pacjentów z oddziału geriatrycznego, to powinno szybko ulec zmianie.

Wydziały Lekarskie w Katowicach i Zabrzu powinny zostać jak najszybciej połączone. Wydział w Zabrzu jest katastrofalnie zarządzany od wielu wielu lat. Absurd goni absurd.

Przykład
*studenci na zajęcia z ortopedii jeżdżą do Sosnowca, mimo iż w Zabrzu w Szpitalu Miejskim jest Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej
*studenci na zajęcia z ginekologii i położnictwa jeżdżą na zajęcia do Bytomia, mimo iż w Zabrzu w Szpitalu Miejskim jest Oddział Ginekologiczno-Położniczy


Kto za taki za przeproszeniem bajzel odpowiada? A no przede wszystkim 65+ latki, podsumowują czas na emeryturę.


Anonimowy pisze...

Nowa ustawa nic nie mówi o wieku emerytalnym. W pierwszej wersji był zapis ustanawiający 65 lat jako moment przejścia na emeryturę ale został skasowany.Wobec tego obowiązuje ustawa emerytalna w której kobiety nabywają prawo do emerytury w wieku 60 lat a mężczyźni w wieku 65 lat.Należy też pamiętać,ze emeryt nie może pełnić żadnej funkcji.Ustawa nic nie mówi o strukturze uczelni. Wiadomo ,że musi być senat i rada doradcza. To senat uchwalając statut musi ująć w zapisach jaka ma być struktura uczelni tj czy mają być wydziały ? ile ? a może instytuty ? albo jeszcze inne struktury.W tej kwestii wypowiadało się wielu prawników i żałowali ,ze w zapisach ustawy nie ma paragrafu stwierdzającego,że uczelnia może dowolnie tworzyć sobie wydziały, instytuty czy inne struktury. Pominięcie nawet takiego "szerokiego" zapisu powoduje,że stworzone struktury nie będą miały umocowania prawnego w ustawie a tylko w statucie uczelni.