Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

niedziela, 25 września 2016

Wyniki ankiety

Przedstawiam wyniki ankiety dotyczącej reformy polskiego systemu uniwersyteckiego. Interpretację pozostawiam Czytelnikom niemniej pozwolę sobie na parę uwag. Generalnie, panuje zgoda, iż obszar szkolnictwa wyższego jest ważny dla państwa, jako całości. Także ocena znaczenia warunków, jakie powinny być spełnione by można rzeczywiście dokonać skoku jakościowego jest dość spójna. Mimo takich wyników ankiety niepokoi niewielka liczba respondentów; czyżby pozostali Czytelnicy bloga nie interesowali się tymi zagadnieniami?

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Przeczytajcie proszę jak zniszczono powoli naukę w kraju:

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-turski-uniwersytet-harvarda-wydaje-rocznie-tyle-co-cale-men-w-12-lat/lhfn6d

Komenatrze poniżej są przygnębiające.

Anonimowy pisze...

Komentarz pod artykułem:

"~były pracownik : Szanowny Panie profesorze. Przepracowałem w instytutach naukowych i na wyższych uczelniach ponad 30 lat. Mam prawo oceniać to towarzystwo. Im więcej profesorów zajmowało się zarządzaniem tym gorzej dla poziomu prac i wyników tych instytucji. Poziom korupcji w tym środowisku jest niewspółmiernie większy niż w przemyśle. Wzajemne popieranie się i wygryzanie zajmuje. Żaden naukowiec z zachodu nie wytrzyma presji skorumpowanego środowiska. Aby osiągnąć jakiś efekt należy rozbić mafijna organizację polskiej nauki i przejść na organizację uczelni według wzorców zachodnich. Żadni wybierani przez samorządy dyrektorzy i rektorzy. Do tego potrzebna jest całkowita zmiana ustaw . Również ustawy o PAN. Nie wystarczy zachęcać biznesu do zlecania rozwiązywania problemów przemysłu ponieważ przy obecnym stanie zaplecza badawczego pieniądze te będą jak dotychczas defraudowane. Za te pieniądze które ma Pan do dyspozycji nie da się zrobić żadnych poważnych zmian. Ale z pewnością można się przyglądnąć wiecznym dyrektorom instytucji którzy poprzez błędy w zarządzaniu doprowadzili do kilkuset milionowych niecelowych inwestycji doprowadzając nie tylko swoje placówki do praktycznego bankructwa. Bez zmian prawnych tej ferajny nie sposób rozgonić. Ale można na bieżąco kontrolować finanse tych instytucji.
Pierwsza rzeczą to zleciłbym powtórny audyt finansowy wszystkich większych Instytucji Naukowych . Audyt powinien być wykonany poprzez międzynarodowe instytucje posiadające nieprzekupnych pracowników. "

Anonimowy pisze...

Z tym przekupianiem i wzajemnym popieraniem swoich protegowanych to absolutna prawda. Profesor z Poznania i Krakowa jest do dyspozycji profesora z Katowic i odwrotnie. I chociaż będzie to mierny doktorat i nic nie wnoszący, powielający wiele innych lub po prostu nijaki, to i tak spokojnie przejdzie. Stanowczo za dużo mamy profesorów i docentów, którzy ani swoją wiedzą, ani dorobkiem, ani postawą nic nie reprezentują. Stanowczo za dużo naukowców, a za mało nauki.