Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

wtorek, 16 sierpnia 2016

O polskich uczelniach

Polskie uczelnie w piątej setce listy szanghajskiej

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Widać wyraźnie do czego doprowadziły lata degradacji szkolnictwa wyższego.

Anonimowy pisze...

Pracownicy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego oskarżają swoją szefową o mobbing i żądają jej odwołania - donosi RMF FM. "Nie wyobrażamy sobie dalszej współpracy z panią kierownik" - podkreślają w piśmie do przewodniczącego NSZZ "Solidarność" w pogotowiu, Pawła Nesteraka.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/malopolskie/news-rmf24-pracownicy-krakowskiego-pogotowia-oskarzaja-szefowa-o-,nId,2253496#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Anonimowy pisze...

Degradacja polskich uczelni będzie niestety postępować. W uczelniach medycznych przykładowo, nikt nie potrafi się zdecydować, czy mają to być instytucje naukowe, czy tylko wyższe szkoły zawodowe. Rzeczywistość jest taka, że w SUM władze uczelni prą do kształtu szkoły zawodowej (vide abstrakcyjnie wysokie pensum i nadpensum, powiększenie wielkości grup studenckich, bardzo rozbuchany limit przyjęć), a jednocześnie rozliczają pracowników z efektów pracy naukowej. Do tego dochodzi schizofreniczny układ dwuwładzy i dwuzatrudnienia uczelnia-szpital: są to niejednokrotnie miejsca pracy o sprzecznych interesach (lecznictwo-dydaktyka-praca naukowa).
W chwili obecnej mam oferty współpracy z zagranicą, o dużym potencjale publikacyjnym, ale cóż z tego skoro w czasie roku akademickiego jestem przepracowanym nauczycielem i pochłani mi to zdecydowaną większość energii i czasu.

Anonimowy pisze...

Ostatni wpis najlepiej pokazuje niewydolny system, w którym fikcja jest na porządku dziennym.