Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Zapraszam do lektury książki o Niezależnym Zrzeszeniu Studentów w naszej Uczelni w latach 1980-81. To był niezwykle dynamiczny okres polskie...
Prof. dr hab. n. med. Wojciech Pluskiewicz jest absolwentem Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (1982 r). W roku 1980 był jednym z założycieli Niezależnego Zrzeszenia Studentów Ś.A.M. Instytut Pamięci Narodowej nadał mu status pokrzywdzonego. Przez służbę bezpieczeństwa scharakteryzowany jako: „...inicjator i założyciel NZS-u, aktywny uczestnik wielu negatywnych inicjatyw politycznych...”
Od 1994 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym S.U.M. Jest specjalistą chorób wewnętrznych (1989 r.). W roku 1993 uzyskał stopień naukowy doktora, a w 2000 stopień doktora habilitowanego na podstawie pracy pt. ”Pomiary ilościową metodą ultradźwiękową osób zdrowych (dzieci, kobiet i mężczyzn), kobiet w okresie pomenopauzalnym poddanych hormonalnej terapii zastępczej oraz kobiet i mężczyzn z przebytymi złamaniami o charakterze atraumatycznym: analiza oparta na grupie 3566 przypadków”. W 2001 roku był inicjatorem powstania Zakładu Chorób Metabolicznych Kości (pierwszego w kraju) oraz stworzył autorski program nauczania studentów medycyny w ramach zajęć z chorób wewnętrznych. W latach 1997-2023 opublikował w renomowanych periodykach medycznych, takich, jak: Journal of Bone and Mineral Research, Bone, Osteoporosis International, Maturitas, British Journal of Radiology, Journal of Clinical Densitometry, Ultrasound in Medicine and Biology, Dentomaxillofacial Radiology, Clinical Rheumatology, International Journal of Clinical Practice, Hormone and Metabolic Research, Journal of Bone Mineral Metabolism, Journal of Pediatrics Orthopaedics, Diabetologia, Medical Hypotheses, Gynecological Endocrinology, BMC Musculoskeletal Disorders, Journal of Ultrasound, Obesity Surgery, International Journal Journal of Surgery, Endokrynologia Polska, Public Health Nutrition, Climacteric, Journal of Musculoskeletal and Neuronal Interactions, Archives of Medical Sciences, Annals of Agric and Environmental Medicine, Journal of Human Health, Population and Nutrition, Aging Clin Exp Res, Adv Clin Exp Med i Information Sciences 1234 oryginalne prace. W 2024 roku nagrodzony Nagroda Ministra za całokształt dorobku. Łączny Impact Factor prac pełnotekstowych wynosi 398,256 (wg danych Biblioteki Głównej SUM, 09.11.2023), liczba cytowań 2405 i współczynnik Hirscha 27 (wg bazy Scopus z 17.11.2024). W 2003 roku uzyskał tytuł profesora, a w 2004 roku stanowisko profesora nadzwyczajnego, w 2010 profesora zwyczajnego. Pod jego kierunkiem 20 osób uzyskało stopień doktora nauk medycznych. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia naukowe przez Rektora S.U.M., a w 2004 i 2006 r. jego prace naukowe zostały wyróżnione Nagrodą Naukową Ministra Zdrowia. Jest organizatorem i kierownikiem naukowym podyplomowych kursów szkoleniowych dla lekarzy z zakresu chorób metabolicznych kości, ekspertem programu Horyzont 2020 oraz był ekspertem Unii Europejskiej w V, VI i VII Programie Ramowym. Odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest żonaty, ma dwóch synów, żona Bogna jest profesorem medycyny, a jego hobby to narciarstwo zjazdowe i turowe oraz rower.
6 komentarze:
Może warto sprostować niektóre informacje. Po pierwsze prawybory były już dawniej przeprowadzane, to żadna nowość. Kuriozalność sytuacji polega na tym, że, poza profesorem Pluskiewiczem, nikt z kandydatów z Zabrza nie wyraził chęci poddania się ocenie rady wydziału. Ale nie ma też jednoznacznej ich deklaracji, że do nich nie staną, to byłoby czyste samobójstwo wyborcze, nikt kto chce być rektorem nie może lekceważyć wyborców.
Warto także zauważyć, że syn prof. Olczyk pracuje u swej mamy, ale przykład dla kandydata na rektora, co?! Nepotyzm do kwadratu!!! kwadratu prorektorskiego!!!
Na koniec, po co te ostrzeżenia przed awanturami? dotąd nic takiego się nie działo, redaktor poczytnej gazety nie powinna nieść takich głosów. Trzeba raczej tonować nastroje zamiast dolewać oliwy do ognia.
uderzanie w rodzine to takze dolewanie oliwy do ognia
Co by nie powiedzieć, będzie ciekawie, głównie za sprawą autora tego bloga, który ważył się stawić czoła układowi rodziny Kimów i nie tylko...
W wskazywaniu nepotyzmu nie widzę jak to zostało napisane "dolewania oliwy do ognia". Przecież nikt inny jak obecna władza lubuje się w ciągłych zmianach miejsca pracy pracowników administracji, często tłumacząc, że zapobiega w ten sposób by rodziny pracowały na tym samym wydziale czy np. w rektoracie. I trzeba tu dodać, że nie chodzi o stanowiska kierownicze!!
prosilbym o wieksze wazenie slow na blogu. Anonimowosc nie zwalnia od bycia porzadnym czlowiekiem. Porownywanie kogokolwiek do zbrodniarzy jest niemoralne
Powtarzam raz jeszcze - dziwny ten artykuł i "ciekawy". Właśnie się dowiedziałem, że król nepotyzmu Sieroń ma walczyć z ... nepotyzmem :) Ludzie, co za obłuda! A swoją drogą Panie Profesorze, proszę się liczyć z wieloma innymi próbami dyskredytacji. Za chwilę dowiemy się, że ma Pan rogi i jest wcielonym diabłem :)
Prześlij komentarz