Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

piątek, 9 marca 2012

Przeczytane w lokalnej prasie o naszej uczelni

Walka o stanowisko rektora. Spodziewane są awantury

6 komentarze:

Anonimowy pisze...

Może warto sprostować niektóre informacje. Po pierwsze prawybory były już dawniej przeprowadzane, to żadna nowość. Kuriozalność sytuacji polega na tym, że, poza profesorem Pluskiewiczem, nikt z kandydatów z Zabrza nie wyraził chęci poddania się ocenie rady wydziału. Ale nie ma też jednoznacznej ich deklaracji, że do nich nie staną, to byłoby czyste samobójstwo wyborcze, nikt kto chce być rektorem nie może lekceważyć wyborców.
Warto także zauważyć, że syn prof. Olczyk pracuje u swej mamy, ale przykład dla kandydata na rektora, co?! Nepotyzm do kwadratu!!! kwadratu prorektorskiego!!!
Na koniec, po co te ostrzeżenia przed awanturami? dotąd nic takiego się nie działo, redaktor poczytnej gazety nie powinna nieść takich głosów. Trzeba raczej tonować nastroje zamiast dolewać oliwy do ognia.

Anonimowy pisze...

uderzanie w rodzine to takze dolewanie oliwy do ognia

Anonimowy pisze...

Co by nie powiedzieć, będzie ciekawie, głównie za sprawą autora tego bloga, który ważył się stawić czoła układowi rodziny Kimów i nie tylko...

Anonimowy pisze...

W wskazywaniu nepotyzmu nie widzę jak to zostało napisane "dolewania oliwy do ognia". Przecież nikt inny jak obecna władza lubuje się w ciągłych zmianach miejsca pracy pracowników administracji, często tłumacząc, że zapobiega w ten sposób by rodziny pracowały na tym samym wydziale czy np. w rektoracie. I trzeba tu dodać, że nie chodzi o stanowiska kierownicze!!

Anonimowy pisze...

prosilbym o wieksze wazenie slow na blogu. Anonimowosc nie zwalnia od bycia porzadnym czlowiekiem. Porownywanie kogokolwiek do zbrodniarzy jest niemoralne

Anonimowy pisze...

Powtarzam raz jeszcze - dziwny ten artykuł i "ciekawy". Właśnie się dowiedziałem, że król nepotyzmu Sieroń ma walczyć z ... nepotyzmem :) Ludzie, co za obłuda! A swoją drogą Panie Profesorze, proszę się liczyć z wieloma innymi próbami dyskredytacji. Za chwilę dowiemy się, że ma Pan rogi i jest wcielonym diabłem :)