Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

piątek, 5 sierpnia 2011

O polskiej nauce

Newsletter MNiSW nr 17/2011

"Top 500 Innovators” - wyniki

W MNiSW wybrano 40 uczestników pilotażowej edycji projektu „Top 500 Innovators - Science, Management, Commercialization”, którzy wyjadą na dwumiesięczny staż do najlepszych amerykańskich uczelni. Do pierwszej edycji programu zgłosiło się aż 280 kandydatów! Kolejne edycje odbędą się w latach 2012-2014 i wyłonionych w ramach nich zostanie łącznie 460 osób.
Więcej informacji o projekcie oraz lista osób zakwalifikowanych do wyjazdu.

Zintegrowany System Informacji o Szkolnictwie Wyższym i Nauce POL-on

28 lipca 2011 r. zainaugurowano projekt stworzenia zintegrowanej platformy informatycznej, będącej podstawowym źródłem jednolitych i aktualnych danych o uczelniach i placówkach naukowych w Polsce. Zgodnie z wymaganiami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, system POL-on ma być gotowy na przyjęcie danych z uczelni i jednostek badawczych już od 1 października 2011 r.
Więcej informacji o systemie.

Nowy system oceny czasopism naukowych

W MNiSW opracowano nowy system kryteriów oraz zasad oceny czasopism naukowych dla potrzeb przyszłej kompleksowej oceny jakości działalności naukowej lub badawczo-rozwojowej jednostki naukowej. Wykaz czasopism punktowanych publikowany będzie na stronie internetowej Ministerstwa raz do roku.
Więcej informacji na ten temat.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Po raz pierwszy w historii nauki polsiej w końcu nastąpił podział punktacji za publikcję w zależności od liczby autorów i jednostek, z których pochodzą.
Według nowych regulacji, jeżeli ponad połowa autorów będzie z innej jednostki, zmniejsza się punkty o 1/2. Redukcja ww. może być nawet do 0.25, czyli aż o 3/4.
Może ten zapis ukróci bezzasadne dopisywanie autorów, współautorów, którzy nawet nie znają tematu i tytułu pracy badawczej, a dostają punkty i nagrody za nic. Również parametryzacja jednostki będzie zmiejszona w zależności od liczy autorów. W końcu mądra decyzja ministerstwa.

Anonimowy pisze...

Dobrze, że ministerstwo nauki zauważa ten gigantyczny problem i ogranicza robienie kariery akademickiej przez osoby, które od lat nie skalały się napisaniem nawet jednego akapitu w publikacji.

Anonimowy pisze...

Dopisywanie do publikacjni z wysokim IF innych osób, z zupełnie nie powiązanych badawczo jednostek jest jedną z przyczyn zapaści nauki w Polsce. Stara kadra mnozy pomiędzy sobą dorobek naukowy bez najmniejszego wysyłku intelektualnego, co przekłada się na ich dalsze kariery. W tym czasie młody doktorant naukowiec musi stworzyć własny warszat badawczy, pozyskać środki i poświęcić 90% swojego czasu, nierzadko kosztem rodziny. A dopisany bez skrupułów śmieje się z takich młodych i prawdziwie oddanych nauce. Zawsze będzie wyprzedzał innych ponieważ grupa znajomych dba doskonale o własne interesy, liczy na nagrody (w tym ministra zdrowia) i splendory akademickie. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest oficjalne zgłaszanie wszystkich przypadków nierzetelności w publikacjach, najlepiej prosto do ministerstwa.

Anonimowy pisze...

Zobaczymy jak ten przepis będzie realizowany w praktyce. Znając polskie kombinatorstwo czarno to widać.