Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Prof. dr hab. n. med. Wojciech Pluskiewicz jest absolwentem Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (1982 r). W roku 1980 był jednym z założycieli Niezależnego Zrzeszenia Studentów Ś.A.M. Instytut Pamięci Narodowej nadał mu status pokrzywdzonego. Przez służbę bezpieczeństwa scharakteryzowany jako: „...inicjator i założyciel NZS-u, aktywny uczestnik wielu negatywnych inicjatyw politycznych...”
Od 1994 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym S.U.M. Jest specjalistą chorób wewnętrznych (1989 r.). W roku 1993 uzyskał stopień naukowy doktora, a w 2000 stopień doktora habilitowanego na podstawie pracy pt. ”Pomiary ilościową metodą ultradźwiękową osób zdrowych (dzieci, kobiet i mężczyzn), kobiet w okresie pomenopauzalnym poddanych hormonalnej terapii zastępczej oraz kobiet i mężczyzn z przebytymi złamaniami o charakterze atraumatycznym: analiza oparta na grupie 3566 przypadków”. W 2001 roku był inicjatorem powstania Zakładu Chorób Metabolicznych Kości (pierwszego w kraju) oraz stworzył autorski program nauczania studentów medycyny w ramach zajęć z chorób wewnętrznych. W latach 1997-2023 opublikował w renomowanych periodykach medycznych, takich, jak: Journal of Bone and Mineral Research, Bone, Osteoporosis International, Maturitas, British Journal of Radiology, Journal of Clinical Densitometry, Ultrasound in Medicine and Biology, Dentomaxillofacial Radiology, Clinical Rheumatology, International Journal of Clinical Practice, Hormone and Metabolic Research, Journal of Bone Mineral Metabolism, Journal of Pediatrics Orthopaedics, Diabetologia, Medical Hypotheses, Gynecological Endocrinology, BMC Musculoskeletal Disorders, Journal of Ultrasound, Obesity Surgery, International Journal Journal of Surgery, Endokrynologia Polska, Public Health Nutrition, Climacteric, Journal of Musculoskeletal and Neuronal Interactions, Archives of Medical Sciences, Annals of Agric and Environmental Medicine, Journal of Human Health, Population and Nutrition, Aging Clin Exp Res, Adv Clin Exp Med i Information Sciences 126 oryginalne prace. Łączny Impact Factor prac pełnotekstowych wynosi 383,452 (wg danych Biblioteki Głównej SUM, 09.11.2023), liczba cytowań 2190 i współczynnik Hirscha 26 (wg bazy Scopus z 30.12.2022). W 2003 roku uzyskał tytuł profesora, a w 2004 roku stanowisko profesora nadzwyczajnego, w 2010 profesora zwyczajnego. Pod jego kierunkiem 20 osób uzyskało stopień doktora nauk medycznych. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia naukowe przez Rektora S.U.M., a w 2004 i 2006 r. jego prace naukowe zostały wyróżnione Nagrodą Naukową Ministra Zdrowia. Jest organizatorem i kierownikiem naukowym podyplomowych kursów szkoleniowych dla lekarzy z zakresu chorób metabolicznych kości, ekspertem programu Horyzont 2020 oraz był ekspertem Unii Europejskiej w V, VI i VII Programie Ramowym. Odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest żonaty, ma dwóch synów, żona Bogna jest profesorem medycyny, a jego hobby to narciarstwo zjazdowe i turowe oraz rower.
6 komentarze:
Marne to pocieszenie.
Przykre to wszystko.
Tym bardziej,że tak wielu z nas mówi o autonomii.
Panie Profesorze, czy Pan ma etat w Wyborczej? Czy jest Pan pewien, iż Wyborcza ma zawsze rację, a każde słowo w niej zawarte to "święta prawda"? O ile mi wiadomo to w przeszłości myliła się czesto, rzucała podejrzenia na niewinnych ludzi i raczej nigdy nie przepraszała. Panie Profesorze, a co Pan zrobi jak te informacje okażą sie nieprawdziwe?
Proszę napisać, które informacje były nieprawdziwe. GW jako jedna z nielicznych gazet dość rzetelnie podawała fakty. Przecież to własnie dzęki GW dowiedzieliśmy się o łodzkim koszmarze tzw. 'łowców skór'.
Do komentującego z 9.37. Nie wiem czy autor bloga jest zwolennikiem GW i wcale mnie to nie interesuje. proszę nie czynić z gazety instytucji tworzącej fakty; gazeta podaje informacje o toczącym się śledztwie i procesie sądowym. Nic mi nie wiadomo, żeby dziennikarze formułowali zarzuty wobec dyrektorów szpitali! Jeśli ktoś się myli to nie gazeta tylko prokurator, a to duża różnica. A tak na marginesie, lata obserwacji działań i postawy Profesora Pluskiewicza pokazują, że nie jest on niczyją "tubą" i nie boi się formułować niezależne, nie zawsze popularne poglądy. To ostatnia osoba, którą bym podejrzewał o nieczyte chwyty i chodzenie na czyimkolwiek "pasku"!
Do Anonima z 9:57
Przecież p.profesor wcale nie pisze, że informacje podane przez GW są prawdziwe. Profesor podaje namiary na oryginalne artykuły, dot. służby zdrowia oraz spraw uniwersyteckich, które warto przeczytać. A jeżeli nieorawdą jest, co podaje gazeta, to przecież osoby zainteresowane powinny podać ją do sądu. Ale tak się nie dzieje, co oznacza, że piszą niewygodną dla wielu prawdę. Tym razem jest tak samo. To władze naszego uniwersytetu się kompromitują zatrudniając niewiarygodnych dyrektorów.
Władze naszej uczelni same zadłużyły szpital, którym kierowały. Nie są więc dla nich obcy inni źle zarządzjący szpitalami. Wrecz przeciwnie, są im bliscy, bo tacy sami. I na tym polega właśnie kolesiostwo. Na bezkarnym zadłużaniu placówek, którymi przyszło im kierować.
Prześlij komentarz