Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

sobota, 25 czerwca 2011

Ku pokrzepieniu górnośląskich serc...

Dyrektorzy wrocławskich szpitali oskarżeni o korupcję

6 komentarze:

Anonimowy pisze...

Marne to pocieszenie.
Przykre to wszystko.
Tym bardziej,że tak wielu z nas mówi o autonomii.

Anonimowy pisze...

Panie Profesorze, czy Pan ma etat w Wyborczej? Czy jest Pan pewien, iż Wyborcza ma zawsze rację, a każde słowo w niej zawarte to "święta prawda"? O ile mi wiadomo to w przeszłości myliła się czesto, rzucała podejrzenia na niewinnych ludzi i raczej nigdy nie przepraszała. Panie Profesorze, a co Pan zrobi jak te informacje okażą sie nieprawdziwe?

Anonimowy pisze...

Proszę napisać, które informacje były nieprawdziwe. GW jako jedna z nielicznych gazet dość rzetelnie podawała fakty. Przecież to własnie dzęki GW dowiedzieliśmy się o łodzkim koszmarze tzw. 'łowców skór'.

Anonimowy pisze...

Do komentującego z 9.37. Nie wiem czy autor bloga jest zwolennikiem GW i wcale mnie to nie interesuje. proszę nie czynić z gazety instytucji tworzącej fakty; gazeta podaje informacje o toczącym się śledztwie i procesie sądowym. Nic mi nie wiadomo, żeby dziennikarze formułowali zarzuty wobec dyrektorów szpitali! Jeśli ktoś się myli to nie gazeta tylko prokurator, a to duża różnica. A tak na marginesie, lata obserwacji działań i postawy Profesora Pluskiewicza pokazują, że nie jest on niczyją "tubą" i nie boi się formułować niezależne, nie zawsze popularne poglądy. To ostatnia osoba, którą bym podejrzewał o nieczyte chwyty i chodzenie na czyimkolwiek "pasku"!

Anonimowy pisze...

Do Anonima z 9:57
Przecież p.profesor wcale nie pisze, że informacje podane przez GW są prawdziwe. Profesor podaje namiary na oryginalne artykuły, dot. służby zdrowia oraz spraw uniwersyteckich, które warto przeczytać. A jeżeli nieorawdą jest, co podaje gazeta, to przecież osoby zainteresowane powinny podać ją do sądu. Ale tak się nie dzieje, co oznacza, że piszą niewygodną dla wielu prawdę. Tym razem jest tak samo. To władze naszego uniwersytetu się kompromitują zatrudniając niewiarygodnych dyrektorów.

Anonimowy pisze...

Władze naszej uczelni same zadłużyły szpital, którym kierowały. Nie są więc dla nich obcy inni źle zarządzjący szpitalami. Wrecz przeciwnie, są im bliscy, bo tacy sami. I na tym polega właśnie kolesiostwo. Na bezkarnym zadłużaniu placówek, którymi przyszło im kierować.