Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Prof. dr hab. n. med. Wojciech Pluskiewicz jest absolwentem Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (1982 r). W roku 1980 był jednym z założycieli Niezależnego Zrzeszenia Studentów Ś.A.M. Instytut Pamięci Narodowej nadał mu status pokrzywdzonego. Przez służbę bezpieczeństwa scharakteryzowany jako: „...inicjator i założyciel NZS-u, aktywny uczestnik wielu negatywnych inicjatyw politycznych...”
Od 1994 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym S.U.M. Jest specjalistą chorób wewnętrznych (1989 r.). W roku 1993 uzyskał stopień naukowy doktora, a w 2000 stopień doktora habilitowanego na podstawie pracy pt. ”Pomiary ilościową metodą ultradźwiękową osób zdrowych (dzieci, kobiet i mężczyzn), kobiet w okresie pomenopauzalnym poddanych hormonalnej terapii zastępczej oraz kobiet i mężczyzn z przebytymi złamaniami o charakterze atraumatycznym: analiza oparta na grupie 3566 przypadków”. W 2001 roku był inicjatorem powstania Zakładu Chorób Metabolicznych Kości (pierwszego w kraju) oraz stworzył autorski program nauczania studentów medycyny w ramach zajęć z chorób wewnętrznych. W latach 1997-2023 opublikował w renomowanych periodykach medycznych, takich, jak: Journal of Bone and Mineral Research, Bone, Osteoporosis International, Maturitas, British Journal of Radiology, Journal of Clinical Densitometry, Ultrasound in Medicine and Biology, Dentomaxillofacial Radiology, Clinical Rheumatology, International Journal of Clinical Practice, Hormone and Metabolic Research, Journal of Bone Mineral Metabolism, Journal of Pediatrics Orthopaedics, Diabetologia, Medical Hypotheses, Gynecological Endocrinology, BMC Musculoskeletal Disorders, Journal of Ultrasound, Obesity Surgery, International Journal Journal of Surgery, Endokrynologia Polska, Public Health Nutrition, Climacteric, Journal of Musculoskeletal and Neuronal Interactions, Archives of Medical Sciences, Annals of Agric and Environmental Medicine, Journal of Human Health, Population and Nutrition, Aging Clin Exp Res, Adv Clin Exp Med i Information Sciences 126 oryginalne prace. Łączny Impact Factor prac pełnotekstowych wynosi 383,452 (wg danych Biblioteki Głównej SUM, 09.11.2023), liczba cytowań 2190 i współczynnik Hirscha 26 (wg bazy Scopus z 30.12.2022). W 2003 roku uzyskał tytuł profesora, a w 2004 roku stanowisko profesora nadzwyczajnego, w 2010 profesora zwyczajnego. Pod jego kierunkiem 20 osób uzyskało stopień doktora nauk medycznych. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia naukowe przez Rektora S.U.M., a w 2004 i 2006 r. jego prace naukowe zostały wyróżnione Nagrodą Naukową Ministra Zdrowia. Jest organizatorem i kierownikiem naukowym podyplomowych kursów szkoleniowych dla lekarzy z zakresu chorób metabolicznych kości, ekspertem programu Horyzont 2020 oraz był ekspertem Unii Europejskiej w V, VI i VII Programie Ramowym. Odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest żonaty, ma dwóch synów, żona Bogna jest profesorem medycyny, a jego hobby to narciarstwo zjazdowe i turowe oraz rower.
7 komentarze:
W rozpisanym przez uczelnię konkursie na najważniejsze wydarzenie roku 2010 wygrał ... studencki taniec. Jest to potwierdzenie faktu, że nic więcej zasługującego na uwagę się w naszej uczelni nie dzieje. W naukowej placówce - uniwersytecie zabawa studencka jest najważniejszym wydarzeniem. Jeszcze to podają do publicznej wiadomości i rozdają nagrody. Nasze władze naprawdę nie mają wstydu, a honor jest dla nich odległą ideą. Trudno się w tej sytuacji dziwić, że zajmujemy ostatnie miejsca we wszelkich rankingach.
Również firma PR jest do wymiany. Powiela styl i poczucie wartości kuraszewskiej. Wstyd.
Panie Profesorze, jeśli chodzi o ten zrujnowany obiekt na zdjęciu - czy jest on własnością SUM?
Warto tez czasami poczytać gazete NIE - w marcowym wydaniu Nr 10 jest obszerny artykuł o naszej uczelni. SUM jest teraz na topie i dla niektórych "popularnych" periodyków stanowią centrum zainteresowania. Brawo nasze władze.
Rzeczywiście, to porażający i szokujący artykuł w tygodniku "NIE' pt. 'Ruiny im. Reli' nr 10/2011. Powinni go przeczy wszyscy, brak słów...
Taka konfiguracja znaków jest dopuszczalna przez Prawo o Ruchu Drogowym, gdy wyznaczony jest parking na chodniku, a nie wolno zatrzymywać się na jezdni. Niestety z tego jednego zdjęcia nie widać, czy mamy z taką sytuacją do czynienia. (szczegóły - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dn. 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach - Dz.U. z 2003 r. nr 220, poz 2181, rozdz. 5.2.18)
Kto nie ma dostępu do NIE, może przeczytać http://wolnemedia.net/zdrowie/ruiny-im-religi/
Dziękujemy Panowie Profesorowie.
Górnoślązacy.
Pomijając fakt, że likwidacja i sprzedaż ACM jest jednak uzasadniona z powodu ogromnego obciążenia finansowego, należy też otwarcie powiedzieć, że wyrzucenie w błoto setek milionów złotych podatnika od rozpoczęcia jego budowy kwalifikuje sprawę ACS do jednej z największych afer III Rzeczypospolitej. To fenomen na skalę Europy i świata. Właściwie uzasadnione jest powołanie sejmowej komisju śledczej w ww. sprawie. Tu pole do aktywności dla posłów ziemi śląskiej.
Prześlij komentarz