Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Prof. dr hab. n. med. Wojciech Pluskiewicz jest absolwentem Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (1982 r). W roku 1980 był jednym z założycieli Niezależnego Zrzeszenia Studentów Ś.A.M. Instytut Pamięci Narodowej nadał mu status pokrzywdzonego. Przez służbę bezpieczeństwa scharakteryzowany jako: „...inicjator i założyciel NZS-u, aktywny uczestnik wielu negatywnych inicjatyw politycznych...”
Od 1994 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym S.U.M. Jest specjalistą chorób wewnętrznych (1989 r.). W roku 1993 uzyskał stopień naukowy doktora, a w 2000 stopień doktora habilitowanego na podstawie pracy pt. ”Pomiary ilościową metodą ultradźwiękową osób zdrowych (dzieci, kobiet i mężczyzn), kobiet w okresie pomenopauzalnym poddanych hormonalnej terapii zastępczej oraz kobiet i mężczyzn z przebytymi złamaniami o charakterze atraumatycznym: analiza oparta na grupie 3566 przypadków”. W 2001 roku był inicjatorem powstania Zakładu Chorób Metabolicznych Kości (pierwszego w kraju) oraz stworzył autorski program nauczania studentów medycyny w ramach zajęć z chorób wewnętrznych. W latach 1997-2023 opublikował w renomowanych periodykach medycznych, takich, jak: Journal of Bone and Mineral Research, Bone, Osteoporosis International, Maturitas, British Journal of Radiology, Journal of Clinical Densitometry, Ultrasound in Medicine and Biology, Dentomaxillofacial Radiology, Clinical Rheumatology, International Journal of Clinical Practice, Hormone and Metabolic Research, Journal of Bone Mineral Metabolism, Journal of Pediatrics Orthopaedics, Diabetologia, Medical Hypotheses, Gynecological Endocrinology, BMC Musculoskeletal Disorders, Journal of Ultrasound, Obesity Surgery, International Journal Journal of Surgery, Endokrynologia Polska, Public Health Nutrition, Climacteric, Journal of Musculoskeletal and Neuronal Interactions, Archives of Medical Sciences, Annals of Agric and Environmental Medicine, Journal of Human Health, Population and Nutrition, Aging Clin Exp Res, Adv Clin Exp Med i Information Sciences 126 oryginalne prace. Łączny Impact Factor prac pełnotekstowych wynosi 383,452 (wg danych Biblioteki Głównej SUM, 09.11.2023), liczba cytowań 2190 i współczynnik Hirscha 26 (wg bazy Scopus z 30.12.2022). W 2003 roku uzyskał tytuł profesora, a w 2004 roku stanowisko profesora nadzwyczajnego, w 2010 profesora zwyczajnego. Pod jego kierunkiem 20 osób uzyskało stopień doktora nauk medycznych. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia naukowe przez Rektora S.U.M., a w 2004 i 2006 r. jego prace naukowe zostały wyróżnione Nagrodą Naukową Ministra Zdrowia. Jest organizatorem i kierownikiem naukowym podyplomowych kursów szkoleniowych dla lekarzy z zakresu chorób metabolicznych kości, ekspertem programu Horyzont 2020 oraz był ekspertem Unii Europejskiej w V, VI i VII Programie Ramowym. Odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest żonaty, ma dwóch synów, żona Bogna jest profesorem medycyny, a jego hobby to narciarstwo zjazdowe i turowe oraz rower.
4 komentarze:
Wreszcie ktoś się zajął tą sprawą bo wydawało się że już "ukręcą temu łeb". Może w końcu ktoś odpowie za sprawę ACMedu :)
Ale to też pokazuje, że działalność władz, która niestety nie jest transparentna, może być kiedyś negatywnie oceniona. To dobrze, że są chociaż podejmowane próby.
Ludzie, poszaleliście?
Za co oceniony i za co odpowiadać? Za próbę budowy szpitala? I za co? Za zmiany decyzji władz na wyższym szczeblu - wycofanie decyzją Sejmu finansowania ACM już po podjęciu decyzji o wzięciu kredytu? Zobaczcie sobie w załączniki kontraktu wojewódzkiego że były zapisane pieniądze i to ponad trzy razy tyle ile wzięto kredytu! Za próbę utrzymania finansowania inwestycji której zerwanie przez Akademię groziło sankcjami finansowymi - teraz ponoszonymi? Ciekawe czy ktoś wie, że gdyby udało się doprowadzić do tego, że to z Ministerstwa przyszłaby decyzja o zaprzestaniu budowy ACM akademia nie byłaby obciążona tymi kosztami? Widać w ministerstwie też o tym wiedzieli - i robili wszystko by winy się pozbyć. A umowa z takim zapisem została podpisana przez prof. Religę. Wcześniej Akademia spłacała raty kredytu zaciągniętego przez prof Religę - równiez na budowę ACM - i tu jakoś nie było kłopotu, nie było szumu. Dlaczego akurat w przypadku tego człowieka jest? Komu na tym zależy by mu obrzydzić i utrudnić resztę życia? Dlaczego Pani Rektor nie zadbała o dalsze prowadzenie w prokuraturze sprawy PRZECIWKO ministerstwu o odzyskanie funduszy przez Akademię założoną przez poprzednie, tak przez Was krytykowane władze - tylko umożliwiła jej umorzenie ? Profesor który ją założył po przejściu na emeryturę i odejściu ze stanowiska stracił możliwość reprezentowania interesów akademii - gdyby miał szansę, być może udałoby się wywalczyć pieniądze wraz z odszkodowaniem. A tak? Zrobiono z Niego kozła ofiarnego. Wstyd dla całej społeczności akademickiej SUM! Akademia zawala złożoną sprawę o odszkodowanie - przeciwko ministerstwu - i w sprawie przeciwko byłemu Rektorowi występuje w roli oskarżyciela posiłkowego? Jeśli już chcecie koniecznie: spróbujcie być obiektywni i zróbcie zestawienie co Mu zawdzięczacie, co się udało a co nie. Założę się, że więcej będzie tych pierwszych punktów.
Przeciez Wilczok to były szpicel SB vide tosz.blogspot.com
Prześlij komentarz