Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

piątek, 7 sierpnia 2009

O byłych pracownikach Śląskiej Akademii Medycznej

Rektor ŚAM stanął przed sądem

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Wreszcie ktoś się zajął tą sprawą bo wydawało się że już "ukręcą temu łeb". Może w końcu ktoś odpowie za sprawę ACMedu :)

Anonimowy pisze...

Ale to też pokazuje, że działalność władz, która niestety nie jest transparentna, może być kiedyś negatywnie oceniona. To dobrze, że są chociaż podejmowane próby.

Anonimowy pisze...

Ludzie, poszaleliście?
Za co oceniony i za co odpowiadać? Za próbę budowy szpitala? I za co? Za zmiany decyzji władz na wyższym szczeblu - wycofanie decyzją Sejmu finansowania ACM już po podjęciu decyzji o wzięciu kredytu? Zobaczcie sobie w załączniki kontraktu wojewódzkiego że były zapisane pieniądze i to ponad trzy razy tyle ile wzięto kredytu! Za próbę utrzymania finansowania inwestycji której zerwanie przez Akademię groziło sankcjami finansowymi - teraz ponoszonymi? Ciekawe czy ktoś wie, że gdyby udało się doprowadzić do tego, że to z Ministerstwa przyszłaby decyzja o zaprzestaniu budowy ACM akademia nie byłaby obciążona tymi kosztami? Widać w ministerstwie też o tym wiedzieli - i robili wszystko by winy się pozbyć. A umowa z takim zapisem została podpisana przez prof. Religę. Wcześniej Akademia spłacała raty kredytu zaciągniętego przez prof Religę - równiez na budowę ACM - i tu jakoś nie było kłopotu, nie było szumu. Dlaczego akurat w przypadku tego człowieka jest? Komu na tym zależy by mu obrzydzić i utrudnić resztę życia? Dlaczego Pani Rektor nie zadbała o dalsze prowadzenie w prokuraturze sprawy PRZECIWKO ministerstwu o odzyskanie funduszy przez Akademię założoną przez poprzednie, tak przez Was krytykowane władze - tylko umożliwiła jej umorzenie ? Profesor który ją założył po przejściu na emeryturę i odejściu ze stanowiska stracił możliwość reprezentowania interesów akademii - gdyby miał szansę, być może udałoby się wywalczyć pieniądze wraz z odszkodowaniem. A tak? Zrobiono z Niego kozła ofiarnego. Wstyd dla całej społeczności akademickiej SUM! Akademia zawala złożoną sprawę o odszkodowanie - przeciwko ministerstwu - i w sprawie przeciwko byłemu Rektorowi występuje w roli oskarżyciela posiłkowego? Jeśli już chcecie koniecznie: spróbujcie być obiektywni i zróbcie zestawienie co Mu zawdzięczacie, co się udało a co nie. Założę się, że więcej będzie tych pierwszych punktów.

Anonimowy pisze...

Przeciez Wilczok to były szpicel SB vide tosz.blogspot.com