Czytelniku,

jeśli przebyłeś infekcję COVID-19 i jesteś ozdrowieńcem oddaj osocze, to szansa dla wielu ciężko chorych!

czwartek, 12 marca 2020

Ważne pytanie Czytelnika

Anonimowy pisze...
Głosowania wyborcze na rektora naszej uczelni przez internet są pomysłem który należałoby zaskarżyć. Przecież wszystkie komputery mają swoje numery i są rozpoznawalne, a więc nie jest to absolutnie głosowanie tajne. Dziwne, że prawnicy tego od razu nie zakwestionowali. Dużo złych rzeczy dzieje się wokół wyborów, a wirus jest dobrym pretekstem.

12 marca 2020 15:49

To ważne pytanie, jak jest zagwarantowana anonimowość głosowania?

Przypomina mi się sytuacja sprzed paru lat gdy wprowadzano do Rad Wydziału i Senatu głosowania przy pomocy pilotów. Pierwotnie każdorazowo pilot miał być przydzielany imiennie co mogło umożliwiać identyfikację głosującego i sprawdzać jak głosował. Po protestach wprowadzono system losowego przydzielania pilotów co gwarantowało rzeczywistą anonimowość.

Konkludując, wprowadzenie internetowego wyboru Rektora musi gwarantować anonimowość.

7 komentarze:

Anonimowy pisze...

Najprawdopodobniej prawnikom kuraszewskiej apanaże jakie pobierają w Uczelni, przysłoniły zdolność widzenia odpowiednich paragrafów wyborczych. Za to szef informatyków jest bystrym pracownikiem, no i człowiekiem kuraszewskiej. Dotarł nawet do Senatu.

Anonimowy pisze...

w Rektoracie Panie powywieszały kartki, że nie przyjmują petentów, ciekawe czy Pani Kuraszewska w dobie pandemii dalej czyta każde pismo, które przychodzi na Uczelnie, Rektorat pracuje ale w sumie nie pracuje a Panie w Dziekanatach Wydziałowych siedzą w pracy bo administracja funkcjonuje pytanie tylko dlaczego są równi i równiejsi ? jedni mogą iść do pracy inni - mogą zostać w domu - dlaczego ?

Anonimowy pisze...

Uczelniania Komisja Wyborcza - naraża elektorów i pracowników Uczelni na niepotrzebny w tym czasie kontakt z dużą ilością osób potencjalnie dodatnich (koronawirus) . Czy to normalne aby Uczelnia Medyczna nie zawiesiła prac komisji wyborczych przy ogólnopolskim stanie epidemicznym ? Pytanie Kieruje do Wszystkich czytelników nie tylko władz Uczelni - bo chyba zabrakło nieco zdrowego rozsądku .

Anonimowy pisze...

Jako student-elektor apeluję o odłożenie w czasie terminu głosowania.

Aby odebrać kod do głosowania internetowego, studenci muszą udać się do dziekanatów w celu odebrania kodu dostępu do systemu. W dobie unikania niepotrzebnego korzystania np. z komunikacji miejskiej zdecydowałem się, ze w przypadku nieprzesunięcia terminów wyborów nie będę w nich uczestniczyć, ponieważ odebranie kodu wiązałoby się z ok. 80 minutami spędzonymi w pociągu. Wspomnę jeszcze o tym, że w UCK pracowały osoby, u których stwierdzono obecność koronawirusa - całkiem niedaleko od dziekanatu :)

Każdy gdzieś wychodzi obecnie, chociażby do sklepu czy pracy, jeżeli musi, ale bez potrzeby nie wychodźmy z domu!
Jeżeli pewni decydenci nie dojdą do rozsądnych wniosków, to nie zdziwie się, jeżeli wybory zostaną unieważnione. Co najmniej 20 elektorów spośród nas, studentów, znajduje się obecnie poza województwem - przyjadą po kod? Nie sądzę. Nie powinni w ogóle musieć tego rozważać w obecnej sytuacji.

Po co komu ten cyrk w obecnej chwili?

Pozdrawiam Autora bloga
Student WNMK, kierunek lekarski

Anonimowy pisze...

Szanowny Panie Profesorze
Przyłączam się do apelu studenta - elektora.
Jako elektor- pracownik uczelni, prosiłbym o jakiś komentarz w tej sprawie lub/i ewentualne założenie nowego wątku w tej sprawie. Czasu mamy niewiele, w poniedziałek ostatni dzień w którym można odebrać kod z gratisem.

Anonimowy pisze...

Podłączam się do apelu

Anonimowy pisze...

my także ... pracownicy administracji