Czytelniku, bądź współautorem bloga!


Jeśli znasz interesujące fakty z życia naszej uczelni lub szkół wyższych w Polsce podziel się tą informacją z innymi. Wyślij mi swój tekst na podany adres internetowy, zamieszczę go niezwłocznie na blogu.

wtorek, 14 sierpnia 2012

Granty dla doświadczonych naukowców

Wśród osób, które uzyskały te granty nie ma niestety naukowców z naszej uczelni. Tylko cztery uczelnie medyczne uzyskały takie granty: po dwa uniwersytety z Gdańska, Szczecina i CM UJ, jeden przyznano UM z Łodzi.

Lista projektów Nauk o Życiu dla doświadczonych

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Za to odpowiedzialne są dotychczasowe władze SUM, bo nie stworzyły odpowiednich warunków naukowcom, tylko ich mobbingowały. I chociaż moje preferencje były inne, cieszę się, że wygrał mężczyzna i tandem kuraszewska-tenderowa odejdzie do lamusa. Myślę też, że gorszego rektora dotychczas nie było i już nie będzie. Mobbing, niesprawiedliwość i nepotyzm, mierzenie inną miarką siebie i swoich oraz pozostałych pracowników, pogarda dla ludzi były świadectwem tych czasów. Czas na zmiany.

Anonimowy pisze...

Widać do czego zmierza ministerstwo, dać miliony tylko wybranym, wykosić wszystkich innych. Może to i dobrze, jeżeli w ministerstwie zapadną decyzje o likwidacji mało produktywnych naukowo uczelni.

Anonimowy pisze...

To odcodzące władze uchwaliły fatalny, antypracowniczy Statut, który teraz będzie naprawiany. Wielu samodzielnych pracowników zostało poniżonych i upokorzonych. A pani rektor pochwaliła na rw twórcę tego statutu przewodnicząceo komisji statutowej za superowe wywiązanie się z obowiązków, a więc za lojalność i służalstwo wobec władz, za działania przeciwko ludziom.

Anonimowy pisze...

A ja obserwując częstotliwość spotkań rektora-elektra z panią kanclerz mam wrażenie, ze powstaje o wiele groźniejszy układ który z pewnością przyniesie zmiany.....

Anonimowy pisze...

... Może to i dobrze, jeżeli w ministerstwie zapadną decyzje o likwidacji mało produktywnych naukowo uczelni. ...
Na pewno niektóre uczelnie padną. Na studiach jest około 1,6 mln młodzieży. Mniej więcej równo na studiach państwowych i prywatnych. Niż demograficzny, który już jest w podstawówkach, to ok. 800.000 osób. Czyli niektóre uczelnie muszą być zlikwidowane.