Czytelniku, bądź współautorem bloga!

Jeśli znasz interesujące fakty z życia naszej uczelni lub szkół wyższych w Polsce podziel się tą informacją z innymi. Wyślij mi swój tekst na podany adres internetowy, zamieszczę go niezwłocznie na blogu.Zapraszam Czytelników bloga do nadsyłania informacji dotyczących osiągnięć i sukcesów pracowników lub absolwentów naszej Uczelni. Mogłyby to być krótkie "newsy" lub nieco dłuższe teksty na podany adres poczty elektronicznej.

Zachęcam do podpisywania wypowiedzi przez jej autora; przy braku takiej zgody list opublikuję anonimowo niemniej proszę o dane autora do mojej wiadomości.

czwartek, 16 lutego 2012

Ranking światowy uczelni

Ciekawe informacje przynosi ranking światowy uczelni. Polskie szkoły wyższe zanotowały spory postęp, ale nie dotyczy to uczelni medycznych. W rankingu awansowały inne śląskie uczelnie np. Politechnika czy Uniwersytet.
Najlepsza spośród uczelni medycznych, UM z Poznania zajmuje 1577 miejsce, UM z Warszawy jest 1607, a my okupujemy 2143 miejsce.
Powodów do zadowolenia nie ma.

Uczelnie podbijają Internet

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Szczerze-przyjąłem tę wiadomość bez zdziwienia. Jak przy takich nakładach na naukę i pensjach mamy dokonywać odkryć zadziwiających świat? A przy okazji-co z PRAWYBORAMI W ZABRZU? W Programie RW nie znalazłem punktu, dotyczącego tej ważnej kwestii. Czyżby ta cenna inicjatywa umierała powolną śmiercią?

Anonimowy pisze...

Odpowiadając komentującemu z 10;03, Dziekan Król obiecał, że głosowanie w tej sprawie będzie na przed posiedzeniem RW, zatem zgłosujmy gremialnie "ZA" a potem przyjdzie kolej na dalsze kroki by prawybory sie odbyły (zasady, termin etc.).