25 września w 40. rocznicę powstania NZS w Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie byłych NZS-iaków (wstępnie przewidziana godzina to 16). Z powodu pandemii ta uroczystość jest opóźniona o rok, organizator, niestrudzony Przemek Miśkiewicz czeka na przybycie licznego grona dawnych studentów i założycieli organizacji z 1980 roku.

Do zobaczenia!

Jak wiecie, przygotowywaliśmy przez ostatnie pół roku album o NZS uczelni śląskich lat 80-90. I za chwilę będzie gotów. W trakcie y w Muzeum Śląskim - najprawdopodobniej o 16.00, co jeszcze potwierdzę. Promocja albumu, wspólne oglądanie filmu, występ chóru Zespołu Śląsk, który zaśpiewa kilka piosenek Kaczmara, Kelusa, ale też Kazika i innych - po prostu piosenki, które towarzyszyły nam w walce z komuną. Potem będziemy mogli zobaczyć się na wielkoformatowych zdjęciach i przypomnieć sobie, jak wyglądaliśmy podczas strajków 1981 roku, marszów i zadym czy wizyty papieskiej na Muchowcu. A po wszystkim bankiet- może już nie taki jak dawniej, ale będzie można zjeść smacznie przy winku czy piwku i pogadać z tymi, których nie widziało się czasami 30-40 lat. Spotkajmy się wszyscy, bo młodsi już nie będziemy. Powiadomcie innych ludzi tamtego czasu. Mam nadzieję, że covid nas nie zablokuje. Precz z komuną.

wtorek, 1 marca 2011

Protest NSZZ "Solidarność" przeciw nowej ustawie o szkolnictwie wyższym

Manifestacja KSN NSZZ "Solidarność" 02.03.2011.

4 komentarze:

student_wlk pisze...

...czyli standard, jak na "Solidarność". Walka o jeszcze większy socjalizm, niż panował za PRL. Na wszystko większe nakłady, upaństwowienie itd. A ja powiem przewrotnie - wszystkie związki na Powązki!

Anonimowy pisze...

Jeżeli rzeczywiście jesteś Studentem to wiedz,że o większe pieniądze na stypendia, bezpłatne studia ( obojętnie na ilu studiujesz kierunkach ), przywrócenie ulg komunikacyjnych czyli zdaniem Twoim jeszcze o większy socjalizm walczyli w Sejmie Twoi koledzy Studenci. Czy ich też wyślesz na Powązki ?

Anonimowy pisze...

"Jakże niezmiernie przykra jest mądrość nierozumnym ludziom, i nie wytrwa w niej głupi"
W tym kontekście rada dla studenta wlk:
"Należy umieć słuchać, mówić i milczeć".
Najbardziej odpowiednie dla owego studenta jest to aby milczał!
bo
"Zły język jest gorszy od bicza i miecza".
Cytaty z Księgi Przysłów z Biblii na temat mądrości i głupoty najbardziej odzwierciedlają osobę, studenta wlk.
Powiedział co wiedział,a ja muszę się za niego wstydzić bo przecież oboje jesteśmy na tej samej uczelni.
Protest NSZZ"Solidarność" w sprawie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, jest kolejnym protestem i wyraża już nie tylko zaniepokojenie środowiska akademickiego, ale potępia działania rządu, którego głównym celem jest to, żeby ustawa była, a jaka w skutkach to nieważne, po co Polacy mają być mądrzy, wykształceni, po co mamy się rozwijać, po co mamy "Być", wystarczy żeby uprzywilejowani mogli "Mieć".
Danuta Jarosz

Anonimowy pisze...

Tym razem trzeba zgodzić się z Panią Danutą. Sporo jest takich młodych, "postępowych", co wchłaniają w siebie "mądrości" Korwina-Mikkego i później myślą że pozjadali wszystkie rozumy. W tym zaś przypadku poziom wypowiedzi świadczy sam za siebie.