Czytelniku, bądź współautorem bloga!

Jeśli znasz interesujące fakty z życia naszej uczelni lub szkół wyższych w Polsce podziel się tą informacją z innymi. Wyślij mi swój tekst na podany adres internetowy, zamieszczę go niezwłocznie na blogu.Zapraszam Czytelników bloga do nadsyłania informacji dotyczących osiągnięć i sukcesów pracowników lub absolwentów naszej Uczelni. Mogłyby to być krótkie "newsy" lub nieco dłuższe teksty na podany adres poczty elektronicznej.

Zachęcam do podpisywania wypowiedzi przez jej autora; przy braku takiej zgody list opublikuję anonimowo niemniej proszę o dane autora do mojej wiadomości.

czwartek, 17 marca 2011

Polska rzeczywistość akademicka

W artykule z GW, który można przeczytać otwierając link poniżej autor przedstawia swoją ocenę sytuacji we wrocławskiej AM. Obraz przedstawiany przez niego jest druzgocący. Motywy działania władz uczelni nie mają nic wspólnego z interesem AM, a służą tylko realizacji celów wąskiej grupy osób. Trudno dostrzec w tej historii pojęcie misji uczelni, jako miejsca pracy naukowej i dydaktycznej prowadzonej w myśl idei „pro publico bono”. Smutne są te konstatacje, a, co gorsza, sądzę, że podobne sytuacje mają miejsce w wielu polskich uczelniach.

Dlaczego rektor Andrzejak nie chce odejść z Akademii

0 komentarze: