25 września w 40. rocznicę powstania NZS w Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie byłych NZS-iaków (wstępnie przewidziana godzina to 16). Z powodu pandemii ta uroczystość jest opóźniona o rok, organizator, niestrudzony Przemek Miśkiewicz czeka na przybycie licznego grona dawnych studentów i założycieli organizacji z 1980 roku.

Do zobaczenia!

Jak wiecie, przygotowywaliśmy przez ostatnie pół roku album o NZS uczelni śląskich lat 80-90. I za chwilę będzie gotów. W trakcie y w Muzeum Śląskim - najprawdopodobniej o 16.00, co jeszcze potwierdzę. Promocja albumu, wspólne oglądanie filmu, występ chóru Zespołu Śląsk, który zaśpiewa kilka piosenek Kaczmara, Kelusa, ale też Kazika i innych - po prostu piosenki, które towarzyszyły nam w walce z komuną. Potem będziemy mogli zobaczyć się na wielkoformatowych zdjęciach i przypomnieć sobie, jak wyglądaliśmy podczas strajków 1981 roku, marszów i zadym czy wizyty papieskiej na Muchowcu. A po wszystkim bankiet- może już nie taki jak dawniej, ale będzie można zjeść smacznie przy winku czy piwku i pogadać z tymi, których nie widziało się czasami 30-40 lat. Spotkajmy się wszyscy, bo młodsi już nie będziemy. Powiadomcie innych ludzi tamtego czasu. Mam nadzieję, że covid nas nie zablokuje. Precz z komuną.

poniedziałek, 14 lutego 2011

Badania kliniczne

Bezpośrednim powodem zajęcia się sprawą badań klinicznych jest raport NIK-u, z którym można się zapoznać otwierając poniższe linki. Jest to tym ważniejsze, z punktu widzenia pracownika naszej uczelni, że w rankingu nieprawidłowości zajmujemy czołowe miejsce w kraju wśród uczelni medycznych. Dla osób, które nigdy nie zetknęły się z badaniami klinicznymi sam problem jest mało czytelny. Ale raport NIK-u pozwala na poznanie tej problematyki i ujawnia skalę oraz mechanizmy nadużyć.
Zapraszam do uważnej lektury.

PS. Ciekawe czy ktokolwiek odpowie za te nadużycia, czy ktokolwiek zostanie ukarany…

NIK o nadzorze nad badaniami klinicznymi

Informacja o wynikach kontroli sprawowania nadzoru nad samodzielnymi publicznymi szpitalami klinicznymi

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

I nadużycia i niedopatrzenia i niegospodarność i brak nadzoru, to wszystko zarzuca naszej uczelni NIK w zakresie spraw nauki. W innych sprawach jest tak samo żle, tylko brak odpowiedniego raportu. I bardzo dobre jest pytanie: czy ktoś kiedykolwiek za to odpowie. Nawet nie potrafiły uporządkować spraw działek należących do uczelni. Umieją tylko zarządzać kadrami wywalając ludzi.

Anonimowy pisze...

Administracją zarządza mobberka kuraszewska. Przedszkolanka, która zna sie na wszystkim. Dlatego wszelkie rankingi są dla nas niekorzystne. I protokoły pokontrolne. A wydaje sie jej, że wszystko dotychczas było złe i tylko ona wprowadza to, co dobre. No i mamy skutek. Po jej odejściu dopiero okaże się jak zarządzała i dlaczego tak często zmieniali się główni księgowi.