Czytelniku, bądź współautorem bloga!

Jeśli znasz interesujące fakty z życia naszej uczelni lub szkół wyższych w Polsce podziel się tą informacją z innymi. Wyślij mi swój tekst na podany adres internetowy, zamieszczę go niezwłocznie na blogu.Zapraszam Czytelników bloga do nadsyłania informacji dotyczących osiągnięć i sukcesów pracowników lub absolwentów naszej Uczelni. Mogłyby to być krótkie "newsy" lub nieco dłuższe teksty na podany adres poczty elektronicznej.

Zachęcam do podpisywania wypowiedzi przez jej autora; przy braku takiej zgody list opublikuję anonimowo niemniej proszę o dane autora do mojej wiadomości.

poniedziałek, 25 maja 2009

list

1 komentarze:

Piotr Leśniak - Katowice Ligota pisze...

Bardzo dobre pytanie Panie Profesorze!

Być może należałoby zadać też drugie - jakie są konkretne cele i podejmowane w związku z nimi działania Pani Kanclerz (czytaj: pionu administracyjnego w ogóle) dla rozwoju naszej Uczelni, jako bądź co bądź firmy funkcjonującej w XXI w.
Jak na razie jesteśmy, jak to zawsze nie bez żalu powtarzam, skansenem poprzedniego ustroju, jeżeli chodzi o sprawność, organizację, ergonomię i parę innych spraw, przynajmniej, gdy się je ogląda na poziomie poszczególnych ośrodków. Gdyby do tego nazywając rzecz z lekkim tylko przymrużeniem oka dodać także "prawa człowieka" rozumiane, jako możliwości szeregowego pracownika wpływania na rozwiązania dotyczące jego miejsca pracy to otrzymamy obraz tyleż smutny, co przede wszystkim nieprzystający do współczesności.
Temat rzeka.

Pozdrawiam.