Czytelniku, bądź współautorem bloga!

Jeśli znasz interesujące fakty z życia naszej uczelni lub szkół wyższych w Polsce podziel się tą informacją z innymi. Wyślij mi swój tekst na podany adres internetowy, zamieszczę go niezwłocznie na blogu.Zapraszam Czytelników bloga do nadsyłania informacji dotyczących osiągnięć i sukcesów pracowników lub absolwentów naszej Uczelni. Mogłyby to być krótkie "newsy" lub nieco dłuższe teksty na podany adres poczty elektronicznej.

Zachęcam do podpisywania wypowiedzi przez jej autora; przy braku takiej zgody list opublikuję anonimowo niemniej proszę o dane autora do mojej wiadomości.

niedziela, 17 lipca 2016

Uwagi wcale niewakacyjne

Czy habilitacja zdoła się wydostać z siatki płac ?

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dobry tekst o nauce w Polsce, a szczególnie dyskusja poniej tego tekstu:

http://zmihor.blogspot.com/2016/07/dobry-tekst-o-nauce-w-polsce.html#comment-form

Anonimowy pisze...

z internetu:

Konieczne są rzeczywiste zmiany na uczelniach. Na początek: likwidacja tytułu profesora i habilitacji, a zatem i tzw. CK; przyjęcie kryteriów awansowych takich samych jak przy sporządzaniu tej listy szanghańskiej ; zmuszenie najlepszych "uczonych" do współpracy niezależnie od miejsca pracy i do obowiązkowego studiowania bieżącego dorobku nauki w świecie; dramatyczne podniesienie poziomu nauczania na studiach i poziomu prac dyplomowych; likwidacja PAN; likwidacja "wieloetatowców".

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-ranking-najlepszych-uczelni-spadek-uj-i-uw,nId,2252285#commentReplyForm-115010322utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox